Aktuální příběhy maminek

Jitka-se-synem_medailonek-blackwhite

Maminka Jitka ze Svratouch

“Mozková obrna mi zkomplikovala život.”

Jitka (53 let) žije sama se synem Pavlem (17 let). Pavel ovšem není jediné dítě, které Jitka má: “Vdávala jsem se mladá. Můj bývalý muž byl ze stejného města, poznali jsme se na zábavě. Já brzy otěhotněla a rozhodli jsme se k tomu přistoupit zodpovědně a vzali se…”

foto-Katka_-blackwhite

Maminka Katka ze Strančic

„Odvedla ho policie a domů už se nevrátil.“

Katka (38 let) žije v současné době se svou dcerou Kristýnkou (4 roky) u své maminky. “S otcem Tiny jsem se seznámila přes seznamku. Byl z Polska. Ze začátku byl náš vztah krásný, postupně se ale začal kazit. Docházelo k opakovanému fyzickému napadání z jeho strany. V práci byl profesionál, ale pak si to na mně vybíjel doma.

Romana-blackwhite

Maminka Romana z Jirkova

“Vyhodil mě i s dcerou z bytu, zamířila jsem rovnou do azylového domu.”

Romana (41 let) má ve výhradní péči dceru Sofinku (3 roky). Má ale ještě dvě starší děti – Klárku (11 let) a Jakuba (8 let), ty jsou ve výhradní péči otce, Romana se s dětmi pořád stýká, bere si je k sobě a plní roli matky.

Kurfürstová-maminka-s-dcerou-blackwhite

Maminka Veronika z Prahy

“Náš vztah neunesl ztrátu dítěte.”

Veronika (29 let) se sama stará o dceru Sáru (1 rok). Její příběh je velmi smutný, Veronika totiž přišla o dítě: “S Otcem Sáry jsme spolu byli rok a půl a všechno bylo fajn. Brzy jsme spolu začali bydlet, naplánovali si dítě a všechno vycházelo. Naše radost byla dvojnásobná, když jsme zjistili, že čekám dvojčátka…

Marie-blackwhite

Maminka Marie ze Žďáru n. S.

„Když se zdálo, že je vše dobré, přišla náhlá tragédie.”

Marie (26 let) sama vychovává dceru Nikolku (14 měsíců). Vztah, díky kterému je Nikolka na světě, se postupem času pro Marii stal noční můrou: “S přítelem jsme se seznámili náhodou, padli jsme si do oka, chodili jsme spolu ven, jezdili na výlety a všechno bylo fajn…”

Maminka-Jana-kopie-blackwhite

Maminka Jana z Písku

“Vydržela jsem s ním pět let, dál už to nešlo.”

Jana (44 let) má celkem pět dětí – Ondru (14 let), Denise (9 let), Honzu (8 let), Jakuba (7 let) a Sabinu (6 let). Z prvního manželství má Jana čtyři děti, manželství vydrželo deset let: “S prvním manželem jsem se seznámila na cestě do práce. Jeli jsme oba autobusem. Byli jsme si sympatičtí, a tak jsme se začali scházet.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!