Aktuální příběhy maminek

Gabriela-fotka-blackwhite

Maminka Gabriela z Brna

“Prošla jsem si drsným psychickým i fyzickým týráním.”

Gabriela (33 let) sama vychovává dva syny – Dominika (4) a Reného (7 měsíců). Celkem má ale dětí šest, z toho tři má v péči její maminka. “S bývalým partnerem mám čtyři děti. Žili jsme spolu asi třináct let, měli jsme pěkný vztah, ale přítel si našel mladší ženu a odešel od nás.”

Simona-blackwhite

Maminka Simona z Prahy

“Náš vztah se rozpadl kvůli věkovému rozdílu.”

Simona (46 let) se sama stará o dceru Miriam (12 let). “S otcem dcery se známe již šestnáct let. Seznámili jsme se v práci, kdy jsem nastoupila na fakultu na podatelnu. Začalo to pozváním na večeři při příležitosti mých narozenin. Náš vztah trval asi tři roky. Partner byl tehdy ženatý, ale se ženou již dlouho nežil…”

Jitka-foto-maminka-blackwhite

Maminka Jitka z Jihlavy

“Rozvedli jsme se kvůli problémům s alkoholem.”

“S otcem Tobíka jsem se seznámila před dvanácti lety. Ze začátku byl náš vztah pěkný, po pár měsících jsme spolu začali bydlet, ale začala jsem zjišťovat, že partner nechodí do zaměstnání, neplní si povinnosti a nechodí ani na úřad práce, jak tvrdil. Postupem času se v jeho životě objevily drogy, gamblerství a podvody, ale podstoupit léčbu na návykové látky nechtěl…”

Ingrid-blackwhite

Maminka Ingrid z Jihlavy

“Přítele umístili do vazební věznice.“

Ingrid (41 let) je maminkou tří dětí, nejstarší dvě jsou již dospělé a nežijí s ní ve společné domácnosti, sama se stará o syna Damiána Františka (4 roky). “S otcem dětí jsem se seznámila před 23 lety přes rodinného známého. Byli jsme mladí a zamilovaní a v té době jsme měli i stejný názor na život. Z našeho vztahu byli dva synové – Dominik a Dan. Naše rodina se pak rozpadla kvůli drogám a trestné činnosti otce dětí…”

foto-Zuzana-blackwhite

Maminka Zuzana z Kroměříže.

„Vztah poznamenal alkohol, drogy a domácí násilí.”

Zuzana (33 let) žije po rozvodu sama se synem Jakubem (11 let): “Exmanžela jsem poznala velmi mladá. Byla to láska na první pohled. Já tenkrát pracovala jako mistrová za krásné peníze. On taky pracoval. Všechno bylo zalité sluncem, ale to se všechno změnilo asi po třech letech, kdy najednou přestal chodit do práce, vymlouval se a lhal.

Denisa_foto-matka-blackwhite

Maminka Denisa z Prahy

“Otec dětí měl souběžně další rodinu.”

Denisa (32 let) je sama se svými 4 dětmi – Khalidem (14 let), Charlottou Sofií (10 let), Latifhou Ellou (6 let) a Marilyn Ramyou (2 roky). Dvě nejstarší děti mají stejného otce: “Bylo mi sedmnáct let a na diskotéce jsem poznala budoucího přítele. Nejdříve jsme se jen kamarádili, asi po čtyřech měsících jsme spolu začali chodit.

Denisa_matka-blackwhite

Maminka Denisa z Loun

„Občas jsem dostala i facku.”

Denisa (25 let) zůstala sama ještě před narozením dcerky Valentýnky (3 roky). “Ve vztahu s otcem dcery jsem byla asi rok, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Partner dítě nechtěl, necítil se ještě připravený a posílal mě na potrat, jinak se mnou prý nezůstane. To jsem ale neudělala, a tak jsem zůstala sama ještě před porodem.

Andrea-foto-maminky-blackwhite

Maminka Andrea z Broumova

„Pohřeb jsem dcerce musela vystrojit sama.”

Andrea (42 let) je sama na dvojčata Alexe a Andreu (16 let). S bývalým manželem žila s přestávkami sedm let: “Náš vztah byl komplikovaný. Když se nám narodila první dcera Zdenička, byly jí dva měsíce a on utekl do zahraničí. Nechal mě samotnou v nejtěžším období, kdy dcera měla plicní fibrózu a ve třinácti měsících zemřela na zástavu srdce.

logo-erb-RGB-800x800

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!