Aktuální příběhy maminek

Jitka-se-synem_medailonek-blackwhite

Maminka Jitka ze Svratouch

“Mozková obrna mi zkomplikovala život.”

Jitka (53 let) žije sama se synem Pavlem (17 let). Pavel ovšem není jediné dítě, které Jitka má: “Vdávala jsem se mladá. Můj bývalý muž byl ze stejného města, poznali jsme se na zábavě. Já brzy otěhotněla a rozhodli jsme se k tomu přistoupit zodpovědně a vzali se…”

foto-Katka_-blackwhite

Maminka Katka ze Strančic

„Odvedla ho policie a domů už se nevrátil.“

Katka (38 let) žije v současné době se svou dcerou Kristýnkou (4 roky) u své maminky. “S otcem Tiny jsem se seznámila přes seznamku. Byl z Polska. Ze začátku byl náš vztah krásný, postupně se ale začal kazit. Docházelo k opakovanému fyzickému napadání z jeho strany. V práci byl profesionál, ale pak si to na mně vybíjel doma.

Liliana_foto-blackwhite

Maminka Liliana z Brna

“Chci se z této situace dostat nejen kvůli sobě, ale i dětem.”

Liliana (36 let) má dva syny – Dominika (9 let) a Sebastiena (3 roky). Liliana to v životě nemá lehké už od puberty. Když jí bylo 17 let, ocitla se na ulici: “Matka mě vyhodila z domu a nechala mě na ulici. Táta si mě tenkrát nemohl vzít k sobě, a tak jsem se potulovala asi rok od ničeho k ničemu.

dejna-2-blackwhite

Maminka Daniela z Českých Budějovic

“Na všechno sama nestačím, je to vyčerpávající a psychicky náročné.”

Daniele je 43 let a žije sama se svým synem Adámkem (11 let). Péče o něj je náročnější, protože Adámek je autista. Těhotenství Daniela původně neplánovala, protože přítel byl tehdy ženatý.

Jitka-foto-blackwhite

Maminka Jitka z Hradce Králové

„Když se zdálo, že je vše dobré, přišla náhlá tragédie.”

Jitka (52 let) má dva syny – Erika (15 let) a Jirku (19 let). Jitka byla vdaná a se svým mužem žila dvacet let: “Ne vždy to bylo lehké. Manžel jednal vždy víc sám za sebe. Často jsem neměla s dětmi co jíst. Pak přišly dluhy, exekuce a dluhy jsme umořovali dluhy…”

Bedřiška_-blackwhite

Maminka Bedřiška z Berouna

“Odjel si vyřídit občanství a už se nevrátil.”

Bedřiška (56 let) žije sama se synem Dominikem (12 let). S jeho otcem se seznámila ve své práci v hotelu v Praze: “Byl to cizinec, a tak s námi nemohl zůstat, neměl české občanství. Jednoho dne z Čech odjel s tím, že si to jede vyřídit a už se nevrátil….”

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!