Aktuální příběhy maminek

Jitka-Foto-maminka-blackwhite

Maminka Jitka z Ostravy

“Láska na první pohled.”

Jitka (26 let) už třetím rokem sama vychovává dvě děti – dceru Megan (7 let) a syna Alexandra (3 roky).
“S přítelem mě seznámila moje sestra před devíti lety. Byla to láska na první pohled, pozval mě na rande a od toho dne jsme spolu byli. Po nějaké době jsem se nastěhovala k jeho rodičům, kde jsme spolu žili. Po roce a půl se nám narodila dcera Megan…”

Petra-foto-maminka--blackwhite

Maminka Petra z Plzně

“Už jako těhotná jsem zažila psychický nátlak.”

Petra (40 let) zůstala sama se dvěma dětmi – Eliškou (1,5 roku) a Petříkem (6 let). Každé dítě má jiného tatínka. Podle Petry její partneři neunesli tíhu rodinného života: “První vztah byl krátkodobý, otěhotněla jsem po čtvrt roce vztahu. Miminko jsme si přáli oba, ale tatínek zřejmě vůbec netušil, jaké to je živit rodinu a starat se o ni…”

Renata-foto-maminka-blackwhite

Maminka Renata ze Svratouch

“Manžel si našel mladší a bezdětnou slečnu.”

Renata (33 let) vychovává sama syna Nicka (8 let), kterého má z původně šťastného manželství: “Otce svého syna jsem poznala přes mého bratra. Hodně jsme si rozuměli, tak jsme to spolu zkusili i jako partneři. Osm let jsme byli v manželství, které bylo jako s nejlepším přítelem. “

Lucie-blackwhite

Maminka Lucie z Nymburka

“Neuměla jsem sundat růžové brýle.”

Lucie (28 let) je sama s dcerou Emmičkou (5 let) už od počátku těhotenství. “S partnerem jsme spolu byli deset let. Seznámili jsme se přes společné kamarády, když nám bylo třináct let. Od té doby jsme byli vlastně spolu. Nikdy to mezi námi nebylo úplně dobré, ponižoval mě, napadal mě psychicky i fyzicky…”

Hana-_foto-matka-blackwhite

Maminka Hana z Prahy

“Náš vztah skončil kvůli drogám a násilí.”

Hana (44 let) žije sama se synem Honzíkem (3 roky), se kterým se na chvíli ocitla i v azylovém domě, a to kvůli komplikovanému vztahu s partnerem: ”S otcem Honzíka nás seznámil společný kamarád. Ze začátku bylo vše zalité sluncem a Honzík byl počatý z velké lásky. Bohužel měl přítel v minulosti problém s alkoholem a drogami a před dvěma lety se znovu napil.”

Michaela-foto-maminka-blackwhite

Maminka Michaela z Chrudimska

“Život mě několikrát srazil na dno.”

Michaela (29 let) je už čtyři roky sama se třemi chlapci – Adámkem (11 let), Tadeáškem (8 let) a Mirkem (5 let). Každé dítě má jiného otce. “S tatínkem nejstaršího Adama jsem se poznala, když mi bylo skoro osmnáct let. Byl to krásný vztah, plánovali jsme společně rodinu, vše se zdálo růžové, jak už to tak na začátku vztahu bývá…”

Petra-foto-profil-blackwhite

Maminka Petra ze Zábřeha

„Těsně před porodem jsem utekla do azylového domu.”

Petra (31 let) zůstala sama se dvěma dětmi – Laurou (11 let) a Tobiasem (7 let).
“S Laury tatínkem jsem se seznámila ihned po škole v osmnácti letech. Nastoupila jsem do práce, kde dělal skladníka. Nějaký čas jsme si povídali, poté zašli na večeři a přeskočila jiskra a bylo to…”

Markéta-foto-dcera-blackwhite

Maminka Markéta z Ostravy

„Každý den jsem chodila do bazaru a prodávala, co se dalo.”

Markéta (44 let) je samoživitelkou již osm let a je maminkou čtyř dětí – syna Michala (20 let) a dcer Natálie (15 let), Valérie (13 let) a Viktorie (10 let). Syn s nimi stále bydlí, ale momentálně se snaží osamostatnit se. “S otcem dcer jsem se seznámila v době, kdy jsem se rozváděla se svým prvním manželem, od kterého jsem utíkala kvůli fyzickému i psychickému násilí.”

logo-erb-RGB-800x800

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!