Aktuální příběhy maminek

Xenie-foto-matka-s-dcerou-e1670274188259-blackwhite

Maminka Xenie z Prahy

“Víc než fyzické bití mě bolelo to, že už mě nemiluje”.

Xenie (44 let) zůstala sama se dvěma dětmi – Agátkou (8 let) a Eliáškem (7 let). Od manžela utekla, protože ji fyzicky i psychicky týral. “S bývalým manželem jsem se seznámila přes jednu paní, ke které jsem si jela pro svá koťata. Byla to taková starší, iniciativní paní, která mě postavila před hotovou věc…”

Nikola_foto-1-kopie-blackwhite

Maminka Nikola z Brna

“V dubnu bez důvodu uhodil syna.”

Nikola (31 let) žije sama se synem Tadeáškem (11 let) od letošního dubna, kdy odešla od svého manžela kvůli tomu, že vztáhl ruku na syna. “Psal se rok 2015 a přišla láska, já jsem tehdy byla maminka malého Tadeáška, ale ani to nebránilo novému vztahu…”

Lucie_foto-maminka-a-syn-blackwhite

Maminka Lucie z Karlovarska

“Vztah trval devět let, potom mi začalo vadit, že přítel pije.”

Lucie (33 let) se sama stará o syna Dominika (2 roky), kterého má s mužem, se kterým se poznala v práci a jejich vztah trval celkem devět let. Otec syna alimenty naštěstí platí, což mamince trošku pomůže, než se bude moci po mateřské opět vrátit do práce.

Marie_foto-I-blackwhite

Maminka Marie z Frýdku-Místku

“Po zaplacení veškerých nákladů mi zbývá existenční minimum.”

Marie (57 let) žije sama se synem Samuelem (14 let) už od jeho narození. Z předešlého manželství má ještě dvě dospělé dcery. Nyní ji trápí zdravotní problémy a taky finanční situace.
“S otcem Samuela jsem se seznámila před šestnácti lety na návštěvě u známých…” Tak začíná příběh maminky Marie.

Foto-Soňa-1-blackwhite

Maminka Soňa z Příbrami

“Přišla jsem o práci a nezvládala splácet nájem, žijeme proto v sociálním bytě.”

Soňa (53 let) žije sama se synem Davidem (14 let).
“S otcem syna jsem se seznámila na diskotéce v roce 2007, zamilovali jsme se do sebe a o rok později se narodil syn David. Otec Davida byl velmi nezodpovědný, nechtěl se o něj vůbec starat, zajímali ho jen kamarádi, diskotéky a počítač. Ve vztahu jsem s ním pořádně nikdy nebyla, žili jsme spíše jako přátelé.

Markéta-foto-blackwhite

Maminka Markéta z Bystřice nad Olší

„Zanechal mě v dluzích.”

Markéta (31 let) žije sama s dcerou Magdalenkou (3 roky). Otce své dcery potkala Markéta na rockovém festivalu a po krátké známosti otěhotněla. “Měli jsme se rádi a rozhodli jsme se, že abychom měli všichni stejné příjmení, tak se vezmeme…”

Jana z Prostějova_obrázek

Maminka Jana z Prostějova

„Syna mi odebrali z důvodu nevhodného bydlení, do kterého mě sami poslali”.

Jana (33 let) žije sama se třemi dětmi – Vaneskou (8 let), Natali (4 roky) a Bibiankou (1 rok). Maminka má ještě syna Dominika, ale ten je v pěstounské péči.

Fandi-mamam-logo-FB-blackwhite

Maminka Jaroslava z Písku

„Manžel nás opustil, když byly čtvrtému synovi dva týdny.”

Jaroslava (47 let) je samoživitelkou již devět let a sama se stará o čtyři syny – Petra (16 let), Tadeáše (15 let), Jaroslava (11 let) a Josefa (9 let). Všechny syny má Jaroslava s jedním mužem, za kterého byla vdaná devět let.

foto-s-dcerou-Sinou-13-blackwhite

Maminka Petra z Přerova

„Ve druhém měsíci těhotenství mě opustil.”

Petra (37 let) je samoživitelkou od narození dcery Siny (3 roky). Jejím otcem je cizinec, se kterým se Petra seznámila, když žila na Maledivách. “Otěhotněla jsem během svého pracovního pobytu na Maledivách, kde jsem žila čtyři roky…”

Jana-foto-maminka-blackwhite

Maminka Jana z Olomouce

„Kvůli nemoci mám invalidní důchod a vše se tím komplikuje.”

Maminka Jana (44 let) je samoživitelkou čtyři roky a stará se o tři děti – dceru Nikolu (23 let), syna Matěje (15 let) a syna Daniela (7 let). Každé z dětí má jiného otce, žádný z otců o dítě nejeví zájem. Naštěstí má Jana rodiče a blízké známé, kteří jí hodně pomáhají.

Nedbalkova-foto-maminka-e1664912208473-blackwhite

Maminka Andrea z Chudenic

„Zažila jsem fyzické násilí od obou expartnerů.”

Andrea (43 let) žije sama se svými dvěma dětmi – dcerou Julií (11 let) a synem Eliášem (6 let) již od narození dcery.
“Narodila jsem se v Plzni, kde jsem také vyrůstala se svou matkou, která podlehla vážné nemoci, když mi bylo devět let. Svého biologického otce jsem nikdy nepoznala.”

Soňa_foto-blackwhite

Maminka Soňa z Hradce Králové

„Zůstala jsem sama se čtyřmi dětmi a v péči mám i vnoučka.”

Soňa (47 let) si zažila hodně špatného a nakonec zůstala sama se třemi dětmi – Pavlem (15 let), Nikolasem (13 let), Monikou (7 let) a má v péči vnuka Gustava (6 let). Soňa má ještě dvě starší děti Adrianu a Gustava, ty jsou ale již plnoleté a se Soňou nežijí.

Magdalena-blackwhite

Maminka Magdalena z Brna

„Otec dcery je ve vězení za prodej drog.”

Magdalena (29 let) je sama s dcerou Markétkou (6 let), a to skoro už od jejího narození: “S otcem dcery jsem se poznala v divadle, kde pracoval jako zvukař. Byli jsme spolu ve vztahu rok, když jsem otěhotněla…

Martina-foto-maminka_-blackwhite

Maminka Martina z Pardubic

„Potřebovala bych hlavně psychickou pomoc a podporu.”

Martina (41 let) se sama stará o dceru Emilku (7 let). “S partnerem a otcem dcery Emílie jsem byla od roku 2010 do jara 2018. Náš vztah byl někdy dost náročný, ale i tak jsem ho měla ráda, ukázal mi spoustu věcí, jak dělat lépe, ale horší to bylo ve chvíli, kdy se narodila dcera a potřebovala jsem více opory, lepší spolupráci, což bohužel nefungovalo.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!