Aktuální příběhy maminek

Jitka-Foto-maminka-blackwhite

Maminka Jitka z Ostravy

“Láska na první pohled.”

Jitka (26 let) už třetím rokem sama vychovává dvě děti – dceru Megan (7 let) a syna Alexandra (3 roky).
“S přítelem mě seznámila moje sestra před devíti lety. Byla to láska na první pohled, pozval mě na rande a od toho dne jsme spolu byli. Po nějaké době jsem se nastěhovala k jeho rodičům, kde jsme spolu žili. Po roce a půl se nám narodila dcera Megan…”

Marie_maminka-blackwhite

Maminka Marie ze Zábřeha

“Žijeme s dcerkou v azylovém domě.”

Marie (30 let) je samoživitelkou od narození dcery Lucie (4 roky). Její život byl komplikovaný už v dětství: “Od dvanácti let jsem vyrůstala s babičkou a dědou, protože s rodiči jsem nevycházela dobře. Po smrti prarodičů jsem bydlela u své sestřenice až do mých 26 let. Jednou jsme šly na diskotéku a tam jsem potkala muže, se kterým jsem měla vztah na jednu noc, nikdy víc jsem ho neviděla.”

Dana-maminka-1-blackwhite

Maminka Dana z Rákové

“Manžel nás zadlužil, máme společnou insolvenci.”

Maminka Dana (48 let) zůstala sama se dvěma dětmi – dcerou Klárou (15 let) a synem Štěpánem (9 let). Obě děti má Dana z jednoho manželství, které trvalo patnáct let. Děti má Dana, po vzájemné dohodě s manželem, ve své péči. “Manželství bylo klidné, ale neměli jsme si spolu co říct a postupem času jsme se odcizovali. A pak jsem zjistila, že nás manžel zadlužil…”

Lucie-blackwhite

Maminka Lucie z Nymburka

“Neuměla jsem sundat růžové brýle.”

Lucie (28 let) je sama s dcerou Emmičkou (5 let) už od počátku těhotenství. “S partnerem jsme spolu byli deset let. Seznámili jsme se přes společné kamarády, když nám bylo třináct let. Od té doby jsme byli vlastně spolu. Nikdy to mezi námi nebylo úplně dobré, ponižoval mě, napadal mě psychicky i fyzicky…”

Veronika-foto-blackwhite

Maminka Veronika ze Žamberka

“Po krátké známosti jsem otěhotněla.”

Maminka Veronika (24 let) žije sama se dvěma syny Tobiášem (3 roky) a Juliusem (14 měsíců) v azylovém domě, do kterého se ale nedostala poprvé: “S otcem dětí jsem byla pět let, oba chlapci mají jednoho tatínka. Seznámili jsme se v mých devatenácti letech.

Michaela-foto-maminka-blackwhite

Maminka Michaela z Chrudimska

“Život mě několikrát srazil na dno.”

Michaela (29 let) je už čtyři roky sama se třemi chlapci – Adámkem (11 let), Tadeáškem (8 let) a Mirkem (5 let). Každé dítě má jiného otce. “S tatínkem nejstaršího Adama jsem se poznala, když mi bylo skoro osmnáct let. Byl to krásný vztah, plánovali jsme společně rodinu, vše se zdálo růžové, jak už to tak na začátku vztahu bývá…”

Veronika-obrázek-_maminka-blackwhite

Maminka Veronika z Frýdku-Místku

„Vyhrožoval, že mě podřeže.”

Veronika (41 let) se sama stará o dceru Zuzanku (2 roky), se kterou odešla od jejího otce, když byly dcerce dva měsíce: “Měla jsem vždy smůlu ve výběru partnera. I když jsem měla dlouhodobé vztahy, vždy skončily, protože partneři nechtěli děti. U posledního partnera a otce mé dcery byl podmínkou pro pořízení dítěte vlastní dům…”

Monika-foto-rodina-blackwhite

Maminka Monika z Prostějovska

„Manželství bylo deset let harmonické.”

Maminka Monika (30 let) má tři syny: Patrika (11 let), Vojtěcha (8 let) a Martina (6 let). Všechny tři má ve své péči po vzájemné dohodě s manželem. “Ve vztahu a manželství jsem byla čtrnáct let. Děti mají jednoho otce. Prvních deset let bylo manželství harmonické, poslední čtyři roky bojujeme se samou krizí…”

Kateřina_foto-IV-blackwhite

Maminka Kateřina z Nového Jičína

„Otec dcery dlouhodobě neplatí výživné.”

Kateřina (49 let) je maminkou čtyř dcer, tři z nich už jsou dospělé a žijí mimo domov. Kateřina se tak stará jen o nejmladší dceru Vanesku (8 let): “Otec mých prvních tří dětí byl ze začátku vzorný otec, pomáhal mi s vařením, úklidem i s dětmi….”

maminka-Jarmila_foto-II-blackwhite

Maminka Jarmila z Ústí n. Labem

„Vyhrožoval, že mě podřeže.”

Jarmila (40 let) je samoživitelkou posledních pět let a sama se stará o čtyři děti – Andreu (16 let), Tomáše (14 let), Jarmilu (12 let) a Matiase (10 let). S otcem svých dětí se zná od mládí: “Poznala jsem ho v Ústí nad Labem. Postupně se nám narodily čtyři děti. Po narození nejmladšího syna mě přítel začal podvádět, změnil se, a nakonec nás opustil a nechal mě na vše samotnou.”

Gabriela_-foto-maminky-blackwhite

Maminka Gabriela z Prahy

„Náš vztah rozbil alkohol a domácí násilí.”

Gabriela (34 let) sama vychovává čtyři děti. Tři chlapce – Sebastiana (17 let), Pavla (14 let), Matěje (11 let) a dceru Emmu (3 roky): “Můj první vztah trval šestnáct let a mám z něj tři syny. Hráli jsme s partnerem oba aktivně fotbal a tam jsme se poznali. Rozešli jsme se kvůli partnerově gamblerství. S otcem dcery jsem se znala od dětství, v podstatě jsme spolu vyrůstali…”

Alexandra_maminka-blackwhite

Maminka Alexandra z Ostravy

„Fyzicky mě napadal před dětmi.”

Alexandra (32 let) žije sama se čtyřmi dětmi – Dominikem (14 let), Matějem (12 let), Kateřinou (9 let) a Jaroslavem (7 let). “S bývalým manželem jsem se seznámila přes mého bratra, v té době mi bylo čtrnáct let. Náš vztah byl moc hezký, chodili jsme spolu čtyři roky, když jsem zjistila, že jsem těhotná…”

maminka-Barbora_-blackwhite

Maminka Barbora ze Světlé n. Sázavou

„Samoživitelkou jsem již jedenáct let. Teď je pro nás finanční situace opravdu těžká.”

Barbora (29 let) žije sama s jedním synem Janem (12 let) už jedenáct let. “Otce Honzíka jsem poznala na diskotéce ve svých šestnácti letech a hned jsem se zamilovala. Byla jsem v prvním ročníku na střední škole a jemu bylo dvaadvacet let. Nevím, co jsem na něm viděla, měla jsem kvůli němu jen problémy,” vzpomíná Barbora na svoji studentskou lásku, která jí změnila život.

Kristýna-foto-maminka-a-dcerky-blackwhite

Maminka Kristýna z Kostelce n. Orlicí

„Musela jsem se vystěhovat, na porod jsem se připravovala v azylovém domě.”

Kristýna (30 let) je maminkou dvou malých dcer – Ester (7 let) a Barbory (2 roky). Dcery mají každá jiného otce. Za rozpadem vztahů můžou drogy. Kristýna teď s oběma dcerami žije v azylovém domě. “S otcem starší dcery jsem se seznámila náhodou u jedné večerky, kde jsme se scházeli s kamarády. Začali jsme se vídat a chodit spolu. Po třech měsících jsem zjistila, že jsem těhotná…”

Hana foto maminka s dětmi_

Maminka Hana z Vysokého Mýta

„Otec mých dcer mi pomohl opustit partnera tyrana.”

Maminka Hana (53 let) žije sama se dvěma dcerami – Andreou (16 let) a Annou (12 let), a to už osm let. Obě dcery má Hana s jedním mužem, se kterým byla zpočátku velmi šťastná, navíc jí pomohl odejít od přítele, který Hanu týral: “S otcem dětí jsem se seznámila přes kamarádku. V té době jsem žila ve vztahu, který mi nevyhovoval z důvodu hádek, vyhrožování a domácího násilí…”

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!