Aktuální příběhy maminek

LEA-foto-všichni_-blackwhite

Maminka Lea z Liberce

“Zvažovala jsem potrat, nebo adopci hned po narození dítěte. Byla jsem v zoufalé finanční tísni.”

Lee je 27 let a vychovává dvě dcery – Anetku (6 let) a Miu (1 rok). Každá z dcer má jiného otce, mladší dceru otec nepoznal, protože zemřel před jejím narozením. “Když jsem po pětiletém vztahu otěhotněla s otcem mé dcery Anety, těžce jsem nesla proměnu našeho vzájemného vztahu…”

Vendula-foto-matka-blackwhite

Maminka Vendula z Frýdku-Místku

„Odmítla jsem žít v pekle.“

Vendula (35 let) žije sama se svým malým synem Jiříkem (3 roky). Má ještě dceru Natálku (11 let), ta ale momentálně žije se svým otcem. S dcerou Natálkou se momentálně nestýká, i když by Vendula chtěla.

Nataša-foto-maminky_m-blackwhite

Maminka Nataša z Liberce

“Dcera mu začala překážet, a začal se k ní chovat, jako k obtížnému hmyzu.”

Nataša (51 let) se sama stará o dceru Elišku (8 let). Ta se jí narodila do druhého vztahu. Není to ovšem její jediná dcera: “S dnes již bývalým manželem mám čtyři dospělé děti, se kterými jsem v minimálním kontaktu. Stále mi vyčítají můj útěk jako zradu.

dejna-2-blackwhite

Maminka Daniela z Českých Budějovic

“Na všechno sama nestačím, je to vyčerpávající a psychicky náročné.”

Daniele je 43 let a žije sama se svým synem Adámkem (11 let). Péče o něj je náročnější, protože Adámek je autista. Těhotenství Daniela původně neplánovala, protože přítel byl tehdy ženatý.

Lenka-foto-maminka-blackwhite

Maminka Lenka z Ostravy

„Vycházíme tak akorát, nemám šanci ušetřit.”

Lence je 41 let a je maminkou dvou dcer – Alexandry (17 let) a Sofinky (5). Jako samoživitelka to neměla jednoduché, několikrát našla útočiště v azylových domech: “S otcem první dcery mě seznámil můj kamarád a pro mě to byla láska na první pohled. Nikdy jsme spolu ale nebydleli, jen jsme spolu třináct let chodili…”

Katka-foto-maminka_m-blackwhite

Maminka Katka z Prahy

“Nejhorší je ten pád na sociální a finanční dno a bezvýchodnost situace.”

Katka (38 let) má dvě děti – Jonáše (8 let) a Amálku (1,5 roku). Samoživitelkou je Katka už víc než osm let, tedy od doby, co zjistila, že je těhotná: “Otec Jonáše s námi nebyl, vztah jsme vlastně ukončili ihned po zjištění těhotenství…”

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!