Maminka Alžběta z Rychnova nad Kněžnou

You are here:
Manžel mě opustil po jednadvaceti letech

Alžběta (42 let) zůstala s dcerami Melanií (12 let) a Samantou (15 let) sama poté, co jí po jednadvaceti letém vztahu opustil manžel. Důvodem rozpadu manželství byla podle Alžběty manželova nevěra. Obě dcery chodí do školy a rády tančí, věnují se romským tancům. Starší dcery Pamela (21 let) a Emilie (23 let) s nimi již nebydlí.

 

Rozpad manželství kvůli jiné ženě

Alžběta se s bývalým manželem seznámila před pětadvaceti lety na brigádě: “Bylo mi tehdy sedmnáct let. Náš vztah se vyvíjel dobře. Bydleli jsme spolu a postupně se nám narodily čtyři děti.” Idyla ovšem netrvala věčně. “Časem se objevily neshody. Často jsme se s manžel dohadovali kvůli malichernostem, až jsme si přestali úplně rozumět,” popisuje Alžběta. Manžel si našel jinou ženu a Alžbětu kvůli ní před osmi lety opustil.

 

O děti pečuje sama

 

Alžběta nemá nikoho, kdo by jí s péčí o děti pomáhal. “O bývalém manželovi nemám žádné zprávy. O děti nejeví zájem. Moje rodina se mě zřekla, nejsem v kontaktu ani s manželovou rodinou,” uvádí Alžběta. S dcerami bydlí v nájemním bytě. Kvůli  sluchovému postižení a bolestem zad si nemůže najít zaměstnání. Její příjem tvoří invalidní důchod, příspěvek na živobytí, příspěvek na bydlení, přídavky na děti a alimenty. Největší výdaj představuje bydlení. “Kromě nájmu platím také insolvenci. Po zaplacení mi moc peněz nezbývá. Dcery nemají šatní skříň, kterou potřebují” trápí Alžbětu.

 

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Alžběta z Rychnova nad Kněžnou děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz