Maminka Jana z Uherskohradišťska

You are here:
Splácím dluhy po bývalém manželovi

Období pomoci: 

Únor – Květen 2024
Splácím dluhy po bývalém manželovi

Jana (46 let) žije s dětmi Klárou (19 let), Jakubem (14 let) a Veronikou (7 let). Zůstala s nimi sama po rozpadu manželství před sedmi lety. Klárka se věnuje malování, zpěvu a hře na klavír. Jakub hraje fotbal a florbal. Veronika má ráda zvířátka.

 

Nejstarší dcera zemřela

Jana se s manželem, s nímž má tři děti, seznámila na diskotéce v době, kdy už měla dceru z předchozího vztahu. “S přítelem jsem chodila šest let, během těhotenství mě ale opustil kvůli jiné ženě. Dcera zůstala po očkování v osmém měsíci úplně ochrnutá. Dodnes není známa příčina. Bohužel zemřela, když byl synovi Jakubovi jeden rok,” vypráví Jana.

 

Za rozvodem stály dluhy a fyzické násilí

“Důvodem našeho rozchodu byly dluhy, které manžel neustále navyšoval. Pořád jsme se stěhovali. Došlo to až tak daleko, že půjčky byly psané na mě,” pokračuje Jana a dodává, že bývalý manžel začal být postupem času agresivní. “Hrál automaty a sázel. Dospělo to až k tomu, že na mě vztáhl ruku,” popisuje konec patnáctiletého manželství. Nejmladší dceři Veronice bylo v té době půl roku. Rozvod proběhl před čtyřmi lety.

 

Otec na děti nepřispívá

Jana s dětmi bydlí v pronajatém bytě. Pobírá invalidní důchod, přídavky na děti a příspěvek na bydlení. Pracuje na částečný úvazek. Otec dětí výživné neplatí, Jana proto situaci řeší a bude si žádat o náhradní výživné. Vyjít s penězi je problém: “Klárka tento rok maturuje na střední pedagogické škole, Jakub chodí do osmé třídy a Veronika do první. Děti mají zájmy a koníčky, ale je těžké jim na ně přispívat,” trápí ji. Janě by ulevila pomoc s nákupem potravin a drogerie. 

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Trvanlivé potraviny (těstoviny, luštěniny, rýže, mouky, paštiky, cukr, mák, kakao, sardinky, olej, …)
  • Drogerie (prací prášek, aviváž, zubní pasta, kartáčky na zuby, šampony, sprchové gely)
  • Matrace 90 x 200 cm
  • Jízdní kolo vel. 28 pro syna
  • 3 x sada peřina s polštářem (200 x 140 cm, 90 x 70 cm)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!