Maminka Jana z Uherskohradišťska

You are here:
Splácím dluhy po bývalém manželovi

Jana (46 let) žije s dětmi Klárou (19 let), Jakubem (14 let) a Veronikou (7 let). Zůstala s nimi sama po rozpadu manželství před sedmi lety. Klárka se věnuje malování, zpěvu a hře na klavír. Jakub hraje fotbal a florbal. Veronika má ráda zvířátka.

 

Nejstarší dcera zemřela

Jana se s manželem, s nímž má tři děti, seznámila na diskotéce v době, kdy už měla dceru z předchozího vztahu. “S přítelem jsem chodila šest let, během těhotenství mě ale opustil kvůli jiné ženě. Dcera zůstala po očkování v osmém měsíci úplně ochrnutá. Dodnes není známa příčina. Bohužel zemřela, když byl synovi Jakubovi jeden rok,” vypráví Jana.

 

Za rozvodem stály dluhy a fyzické násilí

“Důvodem našeho rozchodu byly dluhy, které manžel neustále navyšoval. Pořád jsme se stěhovali. Došlo to až tak daleko, že půjčky byly psané na mě,” pokračuje Jana a dodává, že bývalý manžel začal být postupem času agresivní. “Hrál automaty a sázel. Dospělo to až k tomu, že na mě vztáhl ruku,” popisuje konec patnáctiletého manželství. Nejmladší dceři Veronice bylo v té době půl roku. Rozvod proběhl před čtyřmi lety.

 

Otec na děti nepřispívá

Jana s dětmi bydlí v pronajatém bytě. Pobírá invalidní důchod, přídavky na děti a příspěvek na bydlení. Pracuje na částečný úvazek. Otec dětí výživné neplatí, Jana proto situaci řeší a bude si žádat o náhradní výživné. Vyjít s penězi je problém: “Klárka tento rok maturuje na střední pedagogické škole, Jakub chodí do osmé třídy a Veronika do první. Děti mají zájmy a koníčky, ale je těžké jim na ně přispívat,” trápí ji. Janě by ulevila pomoc s nákupem potravin a drogerie. 

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Jana z Uherskohradišťska děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz