Nejčastější dotazy samoživitelky

You are here:

Nejprve vás zařadíme do sekce “aktuální příběhy maminek”, kde jsou samoživitelky, které mají aktuální seznam přání. Na této stránce bude váš příběh do chvíle, než se podaří sehnat všechny položky ze seznamu přání. Pak váš příběh přesuneme do sekce “komu jsme pomohli”. I tak vám ale lidé mohou nadále pomáhat, např. nabídkou dlouhodobého dárcovství. Pomáhat vám takto budeme maximálně po dobou dvou let, poté váš příběh z webu smažeme.

Projekt Fandi mámám funguje na ojedinělém principu dárcovství – zprostředkujeme dárci/dárkyni, který/á vám bude chtít pomoci, kontakt na vás a vy se s dárcem/dárkyní již sama domluvíte na podrobnostech darované věci a na předání. Pak od vás budeme už jen požadovat zpětnou vazbu – vyfotit se s darovanými věcmi a napsat nám pár slov k proběhlé pomoci. A samozřejmě poděkovat dárci/dárkyni.

Nemáme stanovený žádný časový limit. Pokud správně vyplníte přihlašovací formulář a doložíte všechny potřebné dokumenty, můžete být zařazena do projektu.

Ne, to bohužel pravidla neumožňují. Pokud jste už byla zařazena do projektu Fandi mámám, váš příběh byl na webu a sháněli jsme pro vás materiální pomoc, nelze se přihlásit znovu. Potřebujete-li další pomoc, zkuste naši aplikaci materiální pomoci FandiMat (proklik na https://www.fandimamam.cz/aplikace-fandimat/) nebo si projděte náš Rozcestník pomoci (proklik na https://www.fandimamam.cz/rozcestnik-fandi-mamam/), kde najdete informace o další možné pomoci a kontakty na jiné organizace, které nabízí pomoc.   

Pokud z nějakého důvodu fotografii sebe a svých dětí nemůžete, nebo nechcete zveřejňovat, dejte nám o tom vědět. Je možné vás zařadit do projektu i bez toho. Celý tým Fandi mámám považuje maminky samoživitelky za hrdinky, a proto chceme zveřejňováním příběhů s konkrétními tvářemi poukázat na tuto problematiku. Už nechceme, aby se na samoživitelky koukalo skrz prsty a vy nám s tím můžete pomoci. Ze zkušenosti také víme, že fotografie zvyšuje míru pomoci od dárců/dárkyň, jelikož se s vaším příběhem více ztotožní.

Napište si takové věci, které vám pomohou ve vaší nelehké situaci. Může se jednat o potraviny, drogerii, kojenecké potřeby, oblečení, hračky, sportovní potřeby, školní pomůcky, nábytek, spotřebiče, apod. Neposkytujeme ovšem finance, výlety, zaplacení kroužků nebo dětských táborů, peníze na služby apod.

Chápeme, že jste ve složité situaci, nicméně náš projekt je určený primárně pro ženy. Je to z toho důvodu, že maminek samoživitelek je mnohem víc a také proto, že se snažíme změnit pohled společnosti na samoživitelky, která se na ně stále dívá skrz prsty. Doporučujeme obrátit se na jiné neziskové organizace, které nabízí program pomoci pro samoživitele a jejich děti – více informací najdete v našem rozcestníku pomoci. Děkujeme za pochopení.

Ano, můžete, pokud nám doložíte, že máte děti svěřené do své péči (nebo o to máte minimálně zažádáno)