Maminka Edita z Vysokého Mýta

You are here:
Nezbývá mi na jídlo

Období pomoci: 

Únor – Květen 2024
Nezbývá mi na jídlo

Edita (48 let) žije sama se syn Danielem (7 let) od jeho narození.


Sebral se a odešel

S otcem svého syna se Edita znala dlouho. Žili ve stejném městě, kde měli společné kamarády. Dohromady se dali na jedné společenské akci. Edita brzy otěhotněla a začali spolu bydlet. Od počátku těhotenství byla doma, zatímco její partner trávil čas v práci. Po dvou měsících soužití se od ní rozhodl odejít. “Snažila jsem se náš vztah ještě zachránit. Nabízela jsem například párovou terapii, tu však odmítl a bez uvedení důvodu odešel,” líčí Edita snahu vztah zachránit. 


Skončila na psychiatrii

Edita byla po partnerově odchodu hospitalizovaná na psychiatrické ambulanci. “Před porodem se sice vrátil, ale po třech měsících odešel navždy,” doplňuje. Alimenty platí, o syna se ovšem příliš nezajímá. Někdy ho nevidí celé měsíce.


Příjmy pokryjí pouze náklady na bydlení

Edita bydlí se synem v pronajatém bytě. Po úrazu pravé ruky si aktivně hledá zaměstnání. “Rozesílám životopisy a účastním se výběrových řízení. Bohužel jako matka samoživitelka mám mnohem menší šanci,“ uvádí Edita s tím, že by s ohledem na péči o syna uvítala zaměstnání formou home office. Její současný příjem tvoří kromě zmíněných alimentů přídavek na dítě a příspěvek na bydlení.


Syn Daniel rád sportuje. Věnuje se plavání, hraje basketbal a jezdí na kole. ”Je však často nemocný a léky stojí dost peněz. Bydlení a poplatky na něj jsem schopna uhradit, ale na věci denní potřeby jako je jídlo a drogerie mi už nic nezbývá,” popisuje Edita svojí situaci. Pomáhají jí kamarádky a matka expartnera.

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny (ovoce, zelenina, bezlepkové potraviny, mléčné výrobky, maso)
  • Drogerie (sprchové gely, hygienické potřeby, prací prášek, aviváž, čisticí prostředky)
  • Sušička prádla
  • Poukázka do lékárny Dr. Max
  • Stavebnice Lego Bonsaj pro syna

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!