Maminka Edita z Vysokého Mýta

You are here:
Nezbývá mi na jídlo

Edita (48 let) žije sama se syn Danielem (7 let) od jeho narození.


Sebral se a odešel

S otcem svého syna se Edita znala dlouho. Žili ve stejném městě, kde měli společné kamarády. Dohromady se dali na jedné společenské akci. Edita brzy otěhotněla a začali spolu bydlet. Od počátku těhotenství byla doma, zatímco její partner trávil čas v práci. Po dvou měsících soužití se od ní rozhodl odejít. “Snažila jsem se náš vztah ještě zachránit. Nabízela jsem například párovou terapii, tu však odmítl a bez uvedení důvodu odešel,” líčí Edita snahu vztah zachránit. 


Skončila na psychiatrii

Edita byla po partnerově odchodu hospitalizovaná na psychiatrické ambulanci. “Před porodem se sice vrátil, ale po třech měsících odešel navždy,” doplňuje. Alimenty platí, o syna se ovšem příliš nezajímá. Někdy ho nevidí celé měsíce.


Příjmy pokryjí pouze náklady na bydlení

Edita bydlí se synem v pronajatém bytě. Po úrazu pravé ruky si aktivně hledá zaměstnání. “Rozesílám životopisy a účastním se výběrových řízení. Bohužel jako matka samoživitelka mám mnohem menší šanci,“ uvádí Edita s tím, že by s ohledem na péči o syna uvítala zaměstnání formou home office. Její současný příjem tvoří kromě zmíněných alimentů přídavek na dítě a příspěvek na bydlení.


Syn Daniel rád sportuje. Věnuje se plavání, hraje basketbal a jezdí na kole. ”Je však často nemocný a léky stojí dost peněz. Bydlení a poplatky na něj jsem schopna uhradit, ale na věci denní potřeby jako je jídlo a drogerie mi už nic nezbývá,” popisuje Edita svojí situaci. Pomáhají jí kamarádky a matka expartnera.

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Edita z Vysokého Mýta děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz