Maminka Lenka z Krnova

You are here:
Po narození syna o nás ztratil zájem

Období pomoci: 

Březen – červenec 2024
Po narození syna o nás ztratil zájem

Lenka (38 let) žije sama s dětmi Lucií (18 let) a Jaromírem (4 roky). Samoživitelkou je téměř nepřetržitě od dceřina narození. Lucie chodí na střední školu a studium jí baví. Mezi její koníčky patří zvířata. Jaromír před nedávnem nastoupil do školky a je to sportovec. Rád jezdí na kole, plave a hraje si s míčem. 

 

Láska z diskotéky 

S Luciiným otcem se Lenka potkala na diskotéce. “Viděli jsme se jen jednou v životě. Není ani uveden v rodném listě,” uvádí Lenka. Když bylo Lenčině dceři dvanáct let, vážně se zranila a skončila v nemocnici, Lenka si tehdy procházela velmi těžkým obdobím. V té době se seznámila s otcem syna Jaromíra: “Snažili jsme se žít jako rodina, ale začal víc chodit za kamarády a pít. Tak jsem vzala děti a odstěhovala se. Lenka se pak partnera snažila ještě přemluvit k návštěvě partnerské poradny, ale ani to nepomohlo a vztah se definitivně rozpadl.

 

Cestování k lékaři je finančně náročné

 

Lenka žije s dětmi v nájemním bytě. “Pobírám rodičovský příspěvek, přídavky na děti, příspěvek na bydlení a výživné na syna. Když mi to situace dovolí, přivydělávám si brigádně jako servírka v restauraci,” popisuje Lenka svoje příjmy.  Otec Jaromíra se o syna nezajímá. Lence je oporou její maminka, která jí pomáhá. “Potýkám se s finančními problémy. Od hospitalizace jezdím s Luckou na pravidelné kontroly k lékaři, takže kromě běžných výdajů musím hradit ještě cestovní náklady,” popisuje Lenka.

 

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Drogerie
  • Oblečení pro děti – syn vel. 134/140 (trička s krátkým i dlouhým rukávem, kalhoty), dcera vel. XXL (trička, bunda, rifle, tepláky)
  • Boty pro děti – syn vel. 31-32 (sandále, uzavřená obuv na podporu klenby), dcera vel. 41
  • Postel 90 x 200 cm
  • Matrace 90 x 200 cm

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!