Maminka Lenka z Krnova

You are here:
Po narození syna o nás ztratil zájem

Lenka (38 let) žije sama s dětmi Lucií (18 let) a Jaromírem (4 roky). Samoživitelkou je téměř nepřetržitě od dceřina narození. Lucie chodí na střední školu a studium jí baví. Mezi její koníčky patří zvířata. Jaromír před nedávnem nastoupil do školky a je to sportovec. Rád jezdí na kole, plave a hraje si s míčem. 

 

Láska z diskotéky 

S Luciiným otcem se Lenka potkala na diskotéce. “Viděli jsme se jen jednou v životě. Není ani uveden v rodném listě,” uvádí Lenka. Když bylo Lenčině dceři dvanáct let, vážně se zranila a skončila v nemocnici, Lenka si tehdy procházela velmi těžkým obdobím. V té době se seznámila s otcem syna Jaromíra: “Snažili jsme se žít jako rodina, ale začal víc chodit za kamarády a pít. Tak jsem vzala děti a odstěhovala se. Lenka se pak partnera snažila ještě přemluvit k návštěvě partnerské poradny, ale ani to nepomohlo a vztah se definitivně rozpadl.

 

Cestování k lékaři je finančně náročné

 

Lenka žije s dětmi v nájemním bytě. “Pobírám rodičovský příspěvek, přídavky na děti, příspěvek na bydlení a výživné na syna. Když mi to situace dovolí, přivydělávám si brigádně jako servírka v restauraci,” popisuje Lenka svoje příjmy.  Otec Jaromíra se o syna nezajímá. Lence je oporou její maminka, která jí pomáhá. “Potýkám se s finančními problémy. Od hospitalizace jezdím s Luckou na pravidelné kontroly k lékaři, takže kromě běžných výdajů musím hradit ještě cestovní náklady,” popisuje Lenka.

 

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Lenka z Krnova děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz