Maminka Zdeňka ze Středočeského kraje

You are here:
Splácím nedoplatek za plyn

Období pomoci: 

Březen – červen 2024
Splácím nedoplatek za plyn

Zdeňka zůstala po rozpadu manželství před třinácti lety sama se syny Štěpánem (15 let) a Janem (23 let). Starší syn je dospělý a už s nimi nebydlí. 

 

Hádky i fyzické útoky 

Zdeňka se s partnerem poznala před pětadvaceti lety v letním kině. “Začali jsme se  vídat a navštěvovat. Zemřel mi v té době otec, což jsem těžce nesla,” uvádí Zdeňka, která půl roku poté neplánovaně otěhotněla. S partnerem začali žít ve společné domácnosti, ale soužití po nějaké době přestalo fungovat: “Přítel se časem zcela odcizil. Nepracoval, měl psychické problémy. Nedalo se s ním na ničem domluvit. Odmítal jakkoliv komunikovat.” Zdeňka dále doplňuje, že na ní bývalý partner býval hrubý a docházelo u nich k častým hádkám i k fyzickému napadení. 

 

Manželova agrese se stupňovala

Situaci se snažili zachránit sňatkem, ale neúspěšně. Nezlepšila se ani po narození druhého syna: “Manželovo agresivní chování se zhoršovalo, útočil dokonce i na jiné lidi. Po jedné hádce zůstaly doma klíče a já už ho tam pak nepustila,” popisuje Zdeňka konec pětiletého manželství, které bylo následně rozvedeno. 

 

Syn otce nezná

Syn Štěpán svého otce nezná, protože mu v době rozchodu jeho rodičů byly dva roky. Navštěvuje základní školu pro žáky se specifickými poruchami učení. Rád kreslí, poslouchá hudbu nebo chodí na procházky.

Pobírá sociální dávky

Zdeňka je v invalidním důchodu. Pobírá k němu přídavek na dítě, příspěvek na bydlení a výživné na Štěpána. Zdeňka se v současné době potýká s finančními problémy: “Měla jsem vysoký nedoplatek za plyn, který nyní splácím pomocí splátkového kalendáře. Po jeho zaplacení a úhradě nájmu mi skoro nic nezbývá. Peníze na jídlo a léky chybí.”

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie
  • Počítač nebo notebook – může být i použitý
  • Pánev
  • Peřina

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!