Maminka Zdeňka ze Středočeského kraje

You are here:
Splácím nedoplatek za plyn

Zdeňka zůstala po rozpadu manželství před třinácti lety sama se syny Štěpánem (15 let) a Janem (23 let). Starší syn je dospělý a už s nimi nebydlí. 

 

Hádky i fyzické útoky 

Zdeňka se s partnerem poznala před pětadvaceti lety v letním kině. “Začali jsme se  vídat a navštěvovat. Zemřel mi v té době otec, což jsem těžce nesla,” uvádí Zdeňka, která půl roku poté neplánovaně otěhotněla. S partnerem začali žít ve společné domácnosti, ale soužití po nějaké době přestalo fungovat: “Přítel se časem zcela odcizil. Nepracoval, měl psychické problémy. Nedalo se s ním na ničem domluvit. Odmítal jakkoliv komunikovat.” Zdeňka dále doplňuje, že na ní bývalý partner býval hrubý a docházelo u nich k častým hádkám i k fyzickému napadení. 

 

Manželova agrese se stupňovala

Situaci se snažili zachránit sňatkem, ale neúspěšně. Nezlepšila se ani po narození druhého syna: “Manželovo agresivní chování se zhoršovalo, útočil dokonce i na jiné lidi. Po jedné hádce zůstaly doma klíče a já už ho tam pak nepustila,” popisuje Zdeňka konec pětiletého manželství, které bylo následně rozvedeno. 

 

Syn otce nezná

Syn Štěpán svého otce nezná, protože mu v době rozchodu jeho rodičů byly dva roky. Navštěvuje základní školu pro žáky se specifickými poruchami učení. Rád kreslí, poslouchá hudbu nebo chodí na procházky.

Pobírá sociální dávky

Zdeňka je v invalidním důchodu. Pobírá k němu přídavek na dítě, příspěvek na bydlení a výživné na Štěpána. Zdeňka se v současné době potýká s finančními problémy: “Měla jsem vysoký nedoplatek za plyn, který nyní splácím pomocí splátkového kalendáře. Po jeho zaplacení a úhradě nájmu mi skoro nic nezbývá. Peníze na jídlo a léky chybí.”

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Zdeňka ze Středočeského kraje děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz