Maminka Marie z Mladé Boleslavi

You are here:
Skončila jsem na ulici

Období pomoci: 

Březen – červen 2024
Skončila jsem na ulici

Marie (36 let) má celkem sedm dětí, sama však žije pouze s nejmladší dcerou Melissou (2 roky). 

 

Děti zůstaly u otce

 

V sedmnácti letech začala Marie bydlet s o šestnáct let starším přítelem. “V té době jsem ještě chodila na učiliště. Brzy jsem otěhotněla a narodil se nám syn,” vypráví. O dva roky později přišla na svět dcera. Jejich vztah ale po devíti letech skončil, protože si přestali rozumět. Obě děti zůstaly z důvodu lepšího finančního zajištění u otce. Marie se s nimi pravidelně vídá.

 

Zasahovala u nich policie

 

S druhým partnerem má Marie pět dětí. Během vztahu ovšem prožívala tzv. peklo: “Když byl vynervovaný a ve stresu, odnesla jsem to já. Bil mě víceméně za vše. Z každého bytu nás po stížnostech sousedů na hluk vyhodili. Často k nám proto jezdila policie.” Děti nakonec skončily v dětském centru a Marie na ulici. “Za dětmi jsem pravidelně chodila, i když jsem byla bez domova,” popisuje Marie život bez dětí. Zlom nastal po dvou letech, kdy Marie otěhotněla a čekala Melissu: “Nastoupila jsem do dětského centra na pokoj pro matky s dětmi a od té doby mi začal nový život. Po roce jsem s dcerou přešla do azylového domu, kde jsem byla do konce loňského roku. Před měsícem jsem se přestěhovala do sociálního bytu v Mladé Boleslavi, který jsem získala.” Tři děti z druhého vztahu jsou nyní v pěstounské péči. Čtvrté dítě pobývá v dětském domově. Marie si bude v červnu žádat o jeho navrácení do své péče. Se všemi dětmi udržuje pravidelný kontakt a chtěla by je mít u sebe.

 

Pobírá pouze sociální dávky

 

Kromě podpory v nezaměstnanosti, přídavku na dítě a příspěvku na živobytí Marie momentálně nemá žádné jiné příjmy, a tak je pro ni těžké s financemi vyjít. Otec pěti dětí jí nepomáhá, na děti nijak nepřispívá, u tří z nich ani není uveden v rodném listě. Marie se proto situaci chystá řešit soudně. Oporou jí jsou obě babičky, které jí pomáhají.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny (maso, ovoce, mléčné výrobky, zelenina)
  • Drogerie (dětská kosmetika, sprchový gel, dámský šampon a kondicionér)
  • Jednorázové dětské pleny vel. 4
  • Oblečení pro dceru vel. 80 (trička, bodýčka, legíny, mikiny)
  • Notebook

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!