Maminka Denisa z Otrokovic

You are here:
Zůstala jsem sama s vážně nemocným synem, když jsem čekala druhé dítě

Období pomoci: 

Březen – červen 2024
Zůstala jsem sama s vážně nemocným synem, když jsem čekala druhé dítě

Denisa (32 let) má dceru Lauru (6 let) a syna Adama (10 let), který je nyní v péči její maminky. Samoživitelkou se stala před pěti lety.


Fyzicky ji napadal 


Denisa se s partnerem seznámila před dvanácti lety na koupališti. Narodil se jim syn Adam, který ale velmi brzy začal mít vážné zdravotní problémy. “U syna se ve třech letech objevila rakovina. Jezdívala jsem s ním do nemocnice a k lékařům,” popisuje Denisa a dodává, že vztah s otcem Adámka se v té době rozpadal: “Problémy začaly tím, že hodně pil, podváděl mě a byl agresivní. Bil mě. Přítel si chtěl spíše užívat, což synova nemoc neumožňovala. Když jsem podruhé otěhotněla, odešel od nás úplně.”


S péčí o syna pomáhá babička


Denisa se po rozchodu dočasně uchýlila do azylového domu, kde se jí narodila dcera Laura. Syn zůstal dočasně u babičky, která se o něj stará. Denisa si ho chce vzít brzy zpět do své péče, snaží se proto postavit na vlastní nohy: “Přestěhovala jsem se do obecního bytu a hledám si práci, ale najít zaměstnání pouze na ranní směnu je bohužel obtížné.” Laura chodí do školky, ráda tancuje, kreslí a zpívá,


Potřebuje pomoc s potravinami a oblečením 


Denisa pobírá příspěvek na bydlení a živobytí, doplatek na bydlení, přídavek na dítě a náhradní výživné. Alimenty bývalý partner neplatí, Denisa situaci řeší: “Podávala jsem na policii trestní oznámení, ale zatím se nic neděje.” Nejvíc jí trápí nedostatek peněz na nákup potravin, drogerie a oblečení pro dceru.

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny (mouka, luštěniny, rýže, těstoviny, maso, ovocné přesnídávky, ovocné konzervy, kečup, sirup, mléko, mléčné výrobky)
  • Poukázka do drogerie Rossmann
  • Dívčí oblečení vel. 122/128 (šaty, legíny, bunda, kalhoty)
  • Dívčí botasky vel. 29/30
  • Výtvarné potřeby (barevné papíry, barvy, pastelky, lepidlo)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!