Maminka Lucie z Hlinska

You are here:
Neočekávané výdaje jsou problém

Období pomoci: 

Únor – Květen 2024
Neočekávané výdaje jsou problém

Lucie (45 let) má celkem tři děti. Sama vychovává dvojčata Ditu a Františka (13 let). Starší dcera Viky (22 let) bydlí u Luciiných rodičů v Praze, kde nyní studuje. Děti rády sportují. Dita se věnuje házené a tanci, František hraje florbal a chodí na plavání. 

 

Odešla do azylového domu

“S otcem Viky jsem se seznámila v Praze, když jsem tam tehdy žila. Byli jsme spolu asi rok. Postupně jsme si však přestali rozumět, byl mi nevěrný. Když jsem otěhotněla, najednou zmizel,” popisuje Lucie. 

 

S otcem dvojčat se Lucie poznala později v práci. Ani vztah s ním ovšem nevyšel. S partnerem se čím dál častěji hádali. “Podváděl mě. Ze dne na den jsem od něj odešla do azylového domu. Čekala jsem v té době už Ditu s Františkem,” přibližuje Lucie konec osmileté známosti.

 

Podá žádost o náhradní výživné

 

Lucie pracuje jako prodavačka. K výplatě ze zaměstnání pobírá přídavky na děti. “Na nejstarší dceru otec od loňska pravidelně platí. Výživné na dvojčata budu z důvodu jejich neplacení řešit trestním oznámením a žádostí o náhradní výživné,” popisuje situaci ohledně alimentů. Její příjmy jen stěží pokrývají výdaje. Na mimořádné situace peníze nezbývají. “Když jsem musela řešit rozbitou pračku nebo Ditiny rozbité brýle, byl to problém,” uvádí Lucie. Podporu má ve svých rodičích, kteří jí pomáhají s péčí o studující Viky

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie (prací prášek, sprchový gel, zubní pasta)
  • Zimní oblečení pro děti (bundy, mikiny, kalhoty) vel. dcera 146/152, syn 158/164
  • Bílá malba na zeď – alespoň 15 kg
  • Matrace 80 x 180 cm

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!