Maminka Lucie z Hlinska

You are here:
Neočekávané výdaje jsou problém

Lucie (45 let) má celkem tři děti. Sama vychovává dvojčata Ditu a Františka (13 let). Starší dcera Viky (22 let) bydlí u Luciiných rodičů v Praze, kde nyní studuje. Děti rády sportují. Dita se věnuje házené a tanci, František hraje florbal a chodí na plavání. 

 

Odešla do azylového domu

“S otcem Viky jsem se seznámila v Praze, když jsem tam tehdy žila. Byli jsme spolu asi rok. Postupně jsme si však přestali rozumět, byl mi nevěrný. Když jsem otěhotněla, najednou zmizel,” popisuje Lucie. 

 

S otcem dvojčat se Lucie poznala později v práci. Ani vztah s ním ovšem nevyšel. S partnerem se čím dál častěji hádali. “Podváděl mě. Ze dne na den jsem od něj odešla do azylového domu. Čekala jsem v té době už Ditu s Františkem,” přibližuje Lucie konec osmileté známosti.

 

Podá žádost o náhradní výživné

 

Lucie pracuje jako prodavačka. K výplatě ze zaměstnání pobírá přídavky na děti. “Na nejstarší dceru otec od loňska pravidelně platí. Výživné na dvojčata budu z důvodu jejich neplacení řešit trestním oznámením a žádostí o náhradní výživné,” popisuje situaci ohledně alimentů. Její příjmy jen stěží pokrývají výdaje. Na mimořádné situace peníze nezbývají. “Když jsem musela řešit rozbitou pračku nebo Ditiny rozbité brýle, byl to problém,” uvádí Lucie. Podporu má ve svých rodičích, kteří jí pomáhají s péčí o studující Viky

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Lucie z Hlinska děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz