Maminka Anna z Prahy

You are here:
S partnerem jsem se rozešla, protože jsem stejně na všechno byla sama

Období pomoci: 

Březen – červen 2024
S partnerem jsem se rozešla, protože jsem stejně na všechno byla sama

Anna (29 let) je matkou čtyř dětí. Nejstarší dcera Anička (10 let) ráda tančí a sportuje, David Jaroslav (8 let) se věnuje parkouru, Martin (3 roky) má rád zvířátka a stavebnice. Nejmladší Helena Libuše je sedmiměsíční batole. Dvě menší děti má Anna ve své péči, větší Anička s Davídkem jsou v pěstounské péči jejích rodičů. Anna si je k sobě bere na víkendy a prázdniny a chtěla by je získat zpět do své péče.

Bydlení na ubytovnách

Annu s otcem synů a Helenky seznámil její bývalý přítel, s nímž má prvorozenou Aničku. Vztah popisuje jako složitý: “Žili jsme nejprve na ulici, pak po ubytovnách a když jsme se s partnerem na nějaký čas rozešli, šla jsem s dětmi bydlet dokonce do azylového domu. Během doby, kdy jsme spolu nebyli, jsem si našla přítele, který mi ale ubližoval a nakonec ho zavřeli do vězení.” Anna se s partnerem dala později znovu dohromady a opět žili stejně jako předtím na ubytovnách. Situace pro ni byla náročná. “Byla jsem na všechno sama. Neživila jsem jenom děti, ale i partnera, který nepracoval. Dál už to nešlo, tak jsme šli od sebe,” popisuje.  

 

Příjem pouze ze sociálních dávek

 

Před dvěma lety se Anně podařilo získat podnájem. Celý příjem, který tvoří pouze rodičovský příspěvek a příspěvek na živobytí, padne především na úhradu bydlení, energií a léků. “Sotva vystačíme. Po zaplacení všech nezbytných výdajů mi nic nezbývá,” uvádí Anna. Alimenty na děti nedostává, situaci řeší. Podala si také žádost o příspěvek na bydlení.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie
  • Rozkládací pohovka 180 x 200 cm
  • Poukaz na nákup dioptrických brýlí do optiky První optika
  • Skate/stupátko ke kočárku

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!