Maminka Lucie z Mladé Boleslavi

You are here:
Nemám ani na plenky pro půlročního syna

Lucie (29 let) se stala samoživitelkou před loňskými Vánoci. Vychovává dvojčata Klárku s Verunkou (8 let) a malého Josífka (6 měsíců). Dcery navštěvují základní školu, rády sportují a zpívají ve sboru.

 

Vztah se rozpadl kvůli partnerově drogové závislosti

 

“Otce dcer jsem potkala v sedmnácti letech. O rok později jsme spolu začali žít a pak se nám narodily holčičky. Hezké období ale po třech letech skončilo, protože partner začal brát drogy,” popisuje Lucie. Tehdy se Lucii naskytla možnost podnájmu za přijatelnou cenu, a tak s dcerami od partnera odešla.”Přítel se po čase ze závislosti dostal a nyní si dcery bere jednou za čtrnáct dní na víkend,” dodává Lucie. 

 

Otec se o syna nezajímá

 

Půl roku po rozchodu s otcem dcer potkala Lucie nového partnera: “Ze začátku byl moc fajn, vycházel s dětmi, krásně si s nimi hrál. Po přestěhování do jiného města však začalo psychické týrání spojené s fyzickým násilím. Partner začal brát pervitin.” Situace se zhoršovala a Lucie ji chtěla řešit pomocí rodinné terapie. Partner na ni podle Lucie ovšem odmítal chodit. Mezitím Lucie otěhotněla a dva měsíce po porodu syna od přítele odešla: “Otec nejeví o Josífka zájem. Nyní probíhá soud ohledně péče a výživy.”

 

Příjmy pokryjí pouze náklady na bydlení

 

Lucie je v současné době na mateřské dovolené. Kromě rodičovského příspěvku dostává výživné na dcery. Její příjem sotva stačí na uhrazení plateb spojených s bydlením. “Nezbývá mi na stravu, potřeby pro miminko ani oblečení pro děti,” přibližuje finanční potíže, s nimiž se potýká. Dokud nedojde k odhlášení trvalého pobytu bývalého partnera, nemůže si žádat o žádné příspěvky.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Lucie z Mladé Boleslavi děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz