Maminka Marika ze Zábřehu

You are here:
Zdravotní stav mi nedovolí pracovat ani na částečný úvazek

Marika (42) se stala samoživitelkou před šestnácti lety, kdy zůstala sama se synem Martinem (16 let). Nyní vážně onemocněla. 

 

Syn svého otce nezná

S otcem syna se Marika seznámila před osmnácti lety v restauraci, jejich vztah ale neměl dlouhého trvání: “Partner měl problémy s alkoholem. V těhotenství mě opustil, a tak jsem syna začala vychovávat sama. Brzy jsem nastoupila do práce a vše jsem zvládala. Syn byl hodný, ve škole měl samé jedničky,” popisuje Marika. Situace se změnila ve chvíli, kdy náhle zemřel Maričin otec, který jí byl oporou a pomáhal s péčí o Martínka. Marika prodělala mozkovou mrtvici a spustilo se u ní několik dalších onemocnění, které ji odřízly od normálního života: “Nebyla jsem schopna vyjít schody, umýt nádobí, prostě normálně žít.” 

 

Žádá si o invalidní důchod

Po roční neschopence byl Marice ukončen pracovní poměr. Nyní je v evidenci na úřadu práce a čeká, zda jí bude přiznán invalidní důchod. Kvůli zdravotnímu stavu Marika nemůže pracovat ani na částečný úvazek. Se svým onemocněním sotva funguje v domácnosti. “Syn Martin má navíc Crohnovu chorobu, a proto musí dodržovat bezlepkovou a bezlaktózovou dietu, což je finančně náročné. Měli jsme velký nedoplatek za energie a vodu, s penězi už nevystačíme,” dodává Marika. Výživné na syna nedostává, protože jeho otec není uveden v rodném listě.

 

Martin studuje prvním rokem střední odbornou školu, rád kreslí, čte a sportuje. Nemoc ho však ve sportu omezuje. “Oba nyní podstupujeme biologickou léčbu,” doplňuje Marika.

 

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Marika ze Zábřehu děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz