Maminka Helena z Mariánských Lázní

You are here:
Šest týdnů po porodu jsem musela do práce

Helena (31 let) žije sama se svými dětmi Maruškou (9 let) a Jiříkem (1 rok). Maruška miluje koně. Jiřík má rád nářadí, autíčka a hlavně traktory. 

“S Marušky otcem jsme byli letití kamarádi. Byla jsem mu oporou v těžké chvíli, kdy mu zemřela vážně nemocná matka,” uvádí Helena, která následně otěhotněla. Partner však v té době propadl alkoholu a automatům. Helena tak musela hned po šestinedělí nastoupit do zaměstnání, aby vydělala na nájem: “Pracovala jsem v hotelu, kam mi mamka vozila Marušku na kojení. Přítel mi nebyl oporou a peníze jen utrácel.” Proto se následně rozhodla, že od tehdejšího partnera i s dcerou odejde.

Pokusil se uhodit dceru

Otce syna znala Helena z dětství. Potkali se znovu po letech, když jí opravoval automobil: „Zamilovala jsem se tak jako nikdy předtím. I Maruška si ho oblíbila.”  Následně spolu začali žít, ale idyla neměla dlouhého trvání. Partner byl žárlivý, což vedlo ke stále častějším hádkám. Helena mu také přišla na nevěru: “Když jsem to zjistila, zbořil se mi svět. Chtěla jsem odejít.” Přítel všeho litoval a slíbil nápravu. Helena mu tedy dala druhou šanci, načež otěhotněla. Chvíli byli šťastní, po pár měsících se ale problémy vrátily. “Přítel chodil domů pozdě, schovával si mobil, trávil více času s kamarády než s rodinou. Začal být agresivní a dokonce mě uhodil. Odhalila jsem mu další nevěru,” uvádí Helena, která se snažila vztah kvůli malému Jiříkovi zachránit. “Vše se ale opakovalo stále dokola, až mě přítel napadl a chtěl uhodil i Marušku. Tomu jsem naštěstí zabránila vlastním tělem. Ještě ten den jsem se sbalila a utekla s dětmi ke kamarádce,“ dodává. 

Otcové o děti nejeví zájem

 

Helena má pronajatý byt. Otec Marušky platí alimenty, o styk s dcerou však nestojí. Jiříkův otec syna nenavštěvuje, Helena mu ale posílá fotografie a videa, aby viděl, jak roste a vyvíjí se: „Nechci, aby Jiřík svého tátu zcela ztratil.“ Výživné ohledně syna se řeší soudně. Helenin současný příjem tvoří kromě výživného na Marušku rodičovský příspěvek, přídavky na děti a příspěvek na bydlení. “Děti by si moc přáli palandu, na kterou bohužel nemám, protože pořád splácím půjčku na kauci a první nájemné,” mrzí jí.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Helena z Mariánských Lázní děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz