Maminka Diana z Bruntálska

You are here:
Napadl mě, když jsem chovala dceru v náruči.

Období pomoci: 

Únor – Květen 2024
Napadl mě, když jsem chovala dceru v náruči.

Diana (27 let) je už rok sama se synem Michalem (9 let) a dcerou Adélou (3 roky). Míša chodí do druhé třídy základní školy, Adélka navštěvuje od září školku.

 

Syna porodila jako nezletilá

Diana se s otcem syna potkala na střední škole. Otěhotněla v brzkém věku. Mladí partneři se přestěhovali do společného bytu s Dianinou matkou, která se o vnuka starala, když dcera studovala. Po dokončení školy se Diana věnovala péči o syna a domácnosti. “Partner mi vůbec nepomáhal. Trávil čas s kamarády po hospodách. Začali jsme se hádat a po třech a půl letech se náš vztah rozpadl,” uvádí Diana.

 

Partner ji podváděl

Rok poté se Diana seznámila s otcem dcery. Znovu otěhotněla, situace ovšem ani s druhým partnerem nebyla ideální. “Měli jsme už v té době ve vztahu problémy. Často jsme se hádali. Přítel byl velmi žárlivý, ačkoliv podváděl on mě. Stále si dopisoval s jinými ženami,” popisuje Diana. “Partner začal pít alkohol a fyzicky mě napadat. Vztah skončil po jednom takovém útoku, kdy jsem v náruči držela dceru,” dodává.

 

Příjem pokryje jen polovinu nájemného

 

Diana má obě děti ve své péči. Míšu baví fotbal, rád jezdí na kole, staví stavebnice a chtěl by se naučit hrát na kytaru. Jeho otec je nyní ve vězení. Adélka ráda staví kostky, dřevěné puzzle, miluje klouzačky a houpačky. “S otcem dcery nevycházíme, vůbec se o ní nezajímá,” mrzí Dianu. Ani jeden z otců neplatí výživné, a tak Diana situaci řeší prostřednictvím exekučního návrhu a podáním trestního oznámení. Nyní pobírá příspěvek na bydlení a přídavky na děti. “Příjem pokryje sotva polovinu nájmu. Na potraviny a potřeby pro děti mi nic nezbývá,” líčí Diana, která po skončení rodičovské dovolené začala pracovat jako dělnice v lese.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Oblečení pro děti 
  • Oblečení pro maminku vel. L
  • Dětské povlečení s holčičím motivem
  • Hračky pro děti – lego Ninjago pro syna, dřevěné puzzle pro dceru
  • Komoda na oblečení 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!