Maminka Diana z Bruntálska

You are here:
Napadl mě, když jsem chovala dceru v náruči.

Diana (27 let) je už rok sama se synem Michalem (9 let) a dcerou Adélou (3 roky). Míša chodí do druhé třídy základní školy, Adélka navštěvuje od září školku.

 

Syna porodila jako nezletilá

Diana se s otcem syna potkala na střední škole. Otěhotněla v brzkém věku. Mladí partneři se přestěhovali do společného bytu s Dianinou matkou, která se o vnuka starala, když dcera studovala. Po dokončení školy se Diana věnovala péči o syna a domácnosti. “Partner mi vůbec nepomáhal. Trávil čas s kamarády po hospodách. Začali jsme se hádat a po třech a půl letech se náš vztah rozpadl,” uvádí Diana.

 

Partner ji podváděl

Rok poté se Diana seznámila s otcem dcery. Znovu otěhotněla, situace ovšem ani s druhým partnerem nebyla ideální. “Měli jsme už v té době ve vztahu problémy. Často jsme se hádali. Přítel byl velmi žárlivý, ačkoliv podváděl on mě. Stále si dopisoval s jinými ženami,” popisuje Diana. “Partner začal pít alkohol a fyzicky mě napadat. Vztah skončil po jednom takovém útoku, kdy jsem v náruči držela dceru,” dodává.

 

Příjem pokryje jen polovinu nájemného

 

Diana má obě děti ve své péči. Míšu baví fotbal, rád jezdí na kole, staví stavebnice a chtěl by se naučit hrát na kytaru. Jeho otec je nyní ve vězení. Adélka ráda staví kostky, dřevěné puzzle, miluje klouzačky a houpačky. “S otcem dcery nevycházíme, vůbec se o ní nezajímá,” mrzí Dianu. Ani jeden z otců neplatí výživné, a tak Diana situaci řeší prostřednictvím exekučního návrhu a podáním trestního oznámení. Nyní pobírá příspěvek na bydlení a přídavky na děti. “Příjem pokryje sotva polovinu nájmu. Na potraviny a potřeby pro děti mi nic nezbývá,” líčí Diana, která po skončení rodičovské dovolené začala pracovat jako dělnice v lese.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Diana z Bruntálska děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz