Maminka Martina z Písku

You are here:
Partner po synově smrti propadl drogám

Martina (42 let) je pětinásobná maminka. Žije sama s dvojčaty Leonou a Nikolou (18 let) a synem Leonem (9 let). Nejstarší dcera Rozárka (21 let) s nimi už nebydlí. Druhorozený syn zemřel po těžké nemoci. 

 

Roční syn zemřel

Martina se s partnerem poznala v sedmnácti letech. “Ze začátku jsme byli kamarádi, později jsme spolu začali chodit a ve dvaceti letech jsem porodila dceru Rozárku. Dva roky poté se nám narodil syn, který bohužel v roce po těžké nemoci zemřel. O rok později přišla na svět dvojčata Leona s Nikolou, po dalších osmi letech pak syn Leon,” uvádí Martina. Partner chodil do práce a staral se o rodinu. Vztah s ním Martina popisuje jako bezproblémový. Zlom nastal po synově smrti, kterou partner neunesl a propadl drogám: “Dlouho jsem o tom, že je užívá, nevěděla a zjistila jsem to až po několika letech. Celou dobu se mu to dařilo skrývat. Nadělal dluhy a přestal chodit do práce, což vedlo k finančním problémům.” Martina nezvládla  z rodičovského příspěvku vše zaplatit, a tak partneři přišli o městský byt, v němž bydleli. Nyní Martina se třemi potomky žije na ubytovně pro rodiny s dětmi. ”Partnera jsem přesvědčovala, aby šel na léčení. Chvíli se snažil, ale pak znovu spadl do drog. Teď žije na ulici,” doplňuje.

 

Děti kvůli chybějícím financím nemohou studovat

 

Martina trpí těžkým astmatem a je tak pro ni těžké najít si práci. Momentálně je v  dlouhodobé pracovní neschopnosti. “Bývalý partner má vyměřené výživné, ale platí ho jen občas. Protože žije na ulici a občas dětem něco koupí, nechci to řešit soudně,” vysvětluje Martina, která se snaží vyžít z nemocenské, přídavků na děti, příspěvku na živobytí a doplatku na bydlení, ale je to čím dál tím těžší. Dvojčata dokonce z důvodu nedostatku peněz musela přerušit přípravu na budoucí povolání a odejít ze školy. Leon navštěvuje základní školu a baví ho sport. Rád hraje fotbal, basketbal a věnuje se bojovým uměním. Nikola se zajímá o módu a kosmetiku, Leona by chtěla pracovat s dětmi.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Martina z Písku děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz