Dobrovolnice

Postupně se k nám přidaly další ženy, kterým není lhostejná situace maminek samoživitelek a rozhodly se svůj čas a energii věnovat právě našemu projektu. Některé z nich jsou našimi kamarádkami, některé byly nejprve dárkyněmi materiální pomoci maminkám a některé k nám jednoduše přivedla potřeba pomáhat. Dnes už nás všechny kromě našich cílů v projektu pojí i přátelství, které si vyvinulo během naší spolupráce. Je až neuvěřitelné, že ikdyž je náš tým složený z tolika různých žen, z různých oborů, s různými názory a životními zkušenostmi, hned po našem prvním setkání jsme vždy měly pocit, že se známe už dávno. Jsou to totiž ženy, které mají srdce na pravém místě. Děkujeme našim dobrovolnicím!

andrea-rabyskova

Andrea Rabyšková
ambasadorka dobrovolníků

Andrea bydlí na severní Moravě a dobrovolnicí pro FM je od samého začátku projektu. Má ráda děti a chtěla by, aby každé dítě prožilo šťastné dětství ve své rodině. Proto vidí smysl v pomoci samoživitelkám, aby dopřály dětem co si zaslouží a samy si mohly užít okamžiky štěstí než děti nadobro vyrostou. Pokud se chcete i vy stát dobrovolníkem/dobrovolnicí, ozvěte se na

dobrovolnik@fandimamam.cz

Andrejka se vám ozve a domluví s vámi spolupráci.

veronika-valova

Veronika Válová
právní služby

Veronika pochází z jižních Čech, momentálně pracuje v Praze jako podniková právnička v jedné finanční společnosti. Projektu Fandi mámám fandí od jeho počátku, proto se rozhodla nabídnout svoji pomoc a zajišťuje tak právní záležitosti, které se projektu týkají. Za svou práci pro Fandi mámám dostala právnické ocenění Pro Bono § CSR 2018, které každoročně vyhlašuje mediální dům Economia.

dasa-brozova

Dáša Brožová
správkyně skupiny Fandi mámám – potřebuji/daruji

Dáša pochází z východních Čech, ale už nějakou dobu žije kousek za Prahou. Je vdaná a má dvě děti. Po narození prvního synka si naplno uvědomila, jak náročná musí být péče a výchova o dítě pro ženu samoživitelku. Proto přemýšlela, kde a jak by mohla pomáhat. Pak narazila na projekt Fandi mámám a rozhodla se zapojit jako dobrovolnice. Teď spravuje facebookovou skupinu “Fandi mámám – potřebuji/daruji”. Pokud chcete nabídnout věci, které by mohly využít maminky samoživitelky, kontaktujte Dášu na mailu

potrebujidaruji@fandimamam.cz

IMG_20180923_180855

Olga Ross
blog „Fandi mámám“

Olga pochází z Moskvy a do České republiky se s maminkou přistěhovala ještě jako malé dítě. Projektu Fandi mámám drží palce od úplného začátku, protože ji samotnou vychovala maminka samoživitelka. Jejich situace však byla o to komplikovanější, jelikož byly cizinky a neměly tady žádnou rodinu, o kterou by se mohly opřít. S maminkou musely hodně bojovat, aby si našly své místo pod sluncem a s postupem času se jejich situace skutečně zlepšila. Olga tak moc dobře chápe, jak těžké to maminky samoživitelky mají, proto chce pomáhat těmto statečným ženám a jejich neméně statečným dětem.
olga.ross@fandimamam.cz

24862561_861917333978149_3453368966333659450_n

Markéta Edlmanová
péče o maminky

Markéta má syna Mariánka, žije v Praze, ale stále se ráda vrací na Moravu, konkrétně do Přerova, odkud pochází. Pracuje jako asistentka v jedné nadnárodní auditorské společnosti a práce spojená s administrativou ji moc baví. Už při mateřské dovolené pomáhala, kde se dalo – pravidelně dávala věci po Mariánkovi do kojeneckého ústavu v Krči, pomáhala na akci v Klokánku na Chodově. Hledala, jak by se víc mohla zapojit do nějaké formy pomoci, až našla projekt Fandi mámám.
Nyní nám pomáhá s administrativou spolku a komunikuje s dárci a maminkami na emailu marketa.edlmanova@fandimamam.cz

jirina-pilarova

Jiřina Pilařová
public relations

Jiřina je maminkou dvouletého „divocha“ Adámka a druhého synka očekává začátkem roku 2018. Žije v Praze a je vděčná za svou skvělou rodinu – za podporu manžela, pomoc rodičů i za materiální zázemí. Uvědomuje si, že takové štěstí nemá každý a jak těžké to samoživitelky mají. Více než dvanáct let se věnuje public relations v jedné z největších českých PR agentur. Za tu dobu již pracovala pro širokou škálu klientů a nyní se rozhodla, že své nabyté zkušenosti využije pro dobrou věc a pomůže tak projektu Fandi mámám. Jste-li z médií a chcete o naší aktivitě napsat článek, udělat s námi rozhovor nebo natočit o projektu reportáž, ozvěte se na mail
pr@fandimamam.cz

20181127_Jana

Jana Nováková
web, facebook, projekty

OJana pochází z východních Čech, po studiu na vysoké škole zůstala v Praze, našla si skvělého manžela a společně vychovávají dva syny. Baví ji aktivní způsob života, který ji rozvíjí a nabíjí. Získanou energii a zkušenosti chce věnovat nejen své rodině, ale také tam, kde to má smysl. “A zajistit dětem podmínky pro co nejlepší a správný vývoj určitě smysl má. Proto jsem se rozhodla podpořit projekt Fandi mámám.”.
jana.novakova@fandimamam.cz

DSC_0319

Mirka Rossler
koučování, blog

Mirka bydlí ve Středních Čechách s dcerou. Jako matka samoživitelka vystudovala Vysokou školu ekonomickou, dlouhou dobu působila v oblasti ekonomie a financí, logistiky a podnikání, přesto zvolila jiný směr, a to osobní rozvoj a koučování, které lidi vede z negativní minulosti do pozitivní budoucnosti.
“Vím, že být matka samoživitelka není lehká role, přesto také vím, že se dá zvládnout, pokud máte podporu někoho, kdo věří, že máte tu moc a sílu, změnit svůj život. Proto jsem se přidala k projektu Fandi mámám.”

Chcete pomáhat dobré věci?

Stále hledáme dobrovolníky, ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc.