Aktuální příběhy maminek

Simona fotografie maminky a synka

Maminka Simona z Královéhradecka

“Náš vztah zničily neustálé tahanice se sousedy, starosti se synem a rozepře s tchýní.”

Simona (31 let) má jedno dítě – syna Dominika (6 let). S otcem syna žila devět let: “Seznámili jsme se přes kamaráda. Můj bývalý partner měl už děti z předchozího vztahu. Byl hodně pracovitý a mně to nevadilo, hodně jsem pracovala s ním…

Jana-foto-mama-a-dcera-blackwhite

Maminka Jana z Nové Role

„Nikdy jsem takhle o nic nežádala, bylo mi to hloupé, ale teď už mi nic jiného nezbývá.“

Janě je 22 let a s dcerou Natálkou (3 roky) žije sama v pronájmu. Samoživitelkou je prakticky od narození Natálky: “S otcem Natálky jsem se seznámila, když mi bylo sedmnáct. Bydleli jsme ve stejném městě. Byl mojí první velkou láskou…”

Nataša-foto-maminky_m-blackwhite

Maminka Nataša z Liberce

“Dcera mu začala překážet, a začal se k ní chovat, jako k obtížnému hmyzu.”

Nataša (51 let) se sama stará o dceru Elišku (8 let). Ta se jí narodila do druhého vztahu. Není to ovšem její jediná dcera: “S dnes již bývalým manželem mám čtyři dospělé děti, se kterými jsem v minimálním kontaktu. Stále mi vyčítají můj útěk jako zradu.

Martina-foto-maminka-s-dcerou_-blackwhite

Maminka Martina z Prahy (3)

“Přišla jsem o práci hned v první vlně koronaviru.”

Martina (36 let) má dvě děti – Tomáše (11 let) a Nikolku (6 let). Martina žila v dlouhodobém vztahu s partnerem devět let: “Můj bývalý přítel je otec Nikolky, o Tomáška se staral od jeho jednoho roku. Jsem starší než bývalý partner a v tom byl asi ten problém.

Lenka-foto-maminka-blackwhite

Maminka Lenka z Ostravy

„Vycházíme tak akorát, nemám šanci ušetřit.”

Lence je 41 let a je maminkou dvou dcer – Alexandry (17 let) a Sofinky (5). Jako samoživitelka to neměla jednoduché, několikrát našla útočiště v azylových domech: “S otcem první dcery mě seznámil můj kamarád a pro mě to byla láska na první pohled. Nikdy jsme spolu ale nebydleli, jen jsme spolu třináct let chodili…”

Katka-foto-maminka_m-blackwhite

Maminka Katka z Prahy

“Nejhorší je ten pád na sociální a finanční dno a bezvýchodnost situace.”

Katka (38 let) má dvě děti – Jonáše (8 let) a Amálku (1,5 roku). Samoživitelkou je Katka už víc než osm let, tedy od doby, co zjistila, že je těhotná: “Otec Jonáše s námi nebyl, vztah jsme vlastně ukončili ihned po zjištění těhotenství…”

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!