Aktuální příběhy maminek

IMG-1160-blackwhite

Maminka Hana z Ledče n. Sázavou

„Z domu jsme odešli pouze s osobními věcmi.”

“Haně je 33 let, má čtyři děti – Janu (14 let), Martina (11 let), Petra (9 let) a Alenku (3 roky). S nejmladší Alenkou je Hana zatím stále na rodičovské dovolené. Samoživitelkou je krátce, ale už teď ví, jak moc složité pro ni následující období bude, … “

FB_IMG_1587637502202_-blackwhite

Maminka Veronika z Kyjova

„Otec dvojčat není uveden v rodném listu, děti dosud ani neviděl.“

Veronika má čtyři děti – Markétu (16 let), Lucii (8 let) a dvojčata Matyáše a Tobiáše (8 měsíců).
Nejstarší dceru Markétu má v péči její otec. Veronika na dceru platí výživné a nyní usiluje o to, aby ji získala zpět do své péče.

Denisa-blackwhite

Maminka Denisa z Ostravy

“Velmi mě trápí, že děti nemají úplnou rodinu.”

Denise je 44 let, má tři děti – Martinu (17 let), Michaela (13 let) a Matěje (8 let).
Samoživitelkou je od narození posledního syna, tedy osm let. První dvě děti mají jiného otce, nejmladšího syna Matěje má Denisa z druhého vztahu.

Skálová-Alena-její-foto-blackwhite

Maminka Alena z Kostelce n. O.

“Žijeme opravdu z minima a z toho, co nám kdo daruje.”

Aleně je 33 let, má tři dcery – Lauru (12 let), Terezu (10 let) a Rozárku Šarlotu (4 roky). Samoživitelkou je 2 roky. Dcery má Alena ze dvou manželství, ani jedno bohužel nedopadlo šťastně. Ona i její dcery si prošly velmi těžkým obdobím, kdy čelily psychickému i fyzickému týrání.

smart

Maminka Kristýna z Prahy

„Nejvíce mě trápí, že mám zdravotní problémy, a nemohu si najít zaměstnání a dopřát dětem, co by si přály a zasloužily.”

Kristýně je 32 let, má dvě děti – Natálku (13 let) a Terezku (5 let). Úplně sama je na péči o dcery už rok. Kristýna vidí původ svých nynějších problémů už ve svém dětství, které nebylo ideální, musela se vypořádat s rozvodem rodičů, nezájmem o ni i se ztrátou bydlení.

Kresba_

Maminka Barbora z Brna

„Bohužel nemám našetřeno a nevím, jak pokryju výdaje za jídlo a nájem.”

Barboře je 37 let, sama pečuje o syna Davídka (6 let), který od září nastoupí do přípravné třídy základní školy. Samoživitelkou je Barbora prakticky od Davídkova narození.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!