Aktuální příběhy maminek

zitaZ

Maminka Zita z Doks

“Jsem na sociálních dávkách. Nemůžu jít do práce, protože Anička je těžce postižená.”

Zitě je 41 let a vychovává tři dcery – Terezku (13 let) a dvojčata Aničku a Lucinku (7 let). Anička je těžce postižená. “Anička má DMO, westův syndrom, vadu zraku, je ležící. Její stav se lepšit nebude.”

já

Maminka Martina z Loun

„Bez pomoci mého otce bychom skončili na ulici.”

Martině je 37 let a má dvě děti – dceru Nicol (12 let) a syna Péťu (10 let), který vyžaduje speciální péči: „Syn je autista s Aspergerovým syndromem a ADHD. Je to s ním ” mazec”, ale za nic bych neměnila,“ říká Martina, která je na děti sama už sedm let.

20190618_143614_m

Maminka Martina ze Žacléře

„Nedokázal se o mě postarat, pil, nepracoval, ani si nesháněl práci.”

Martině je 38 let, sama vychovává dva syny – Dominika (18 let) a Tomáška (4 roky).
Samoživitelkou je čtrnáct let. S prvním partnerem, otcem Dominika, žila Martina sedm let, jejich vztah však nevydržel, a to především proto, že její partner hodně pil alkohol.

IMG_20190530_153450

Maminka Andrea z Velešína

„Nemám ke konci měsíce potraviny ani finance.“

Andree je 43 let, v péči má dceru Verunku (25 let – postižená), syny Michala (13 let) a Honzíka (11let). Syn Dominik (17 let) žije ve výchovném ústavu.
Samoživitelkou je šest let. Z prvního vztahu má dceru Verunku a syna Dominika. Dva mladší syny má z manželství, které skončilo rozvodem. Manžel je ve vězení kvůli domácímu násilí. „Byl odsouzen na 9 let. Týral celou rodinu, bral nám peníze na živobytí, hrál automaty.“

DJ_foto

Maminka Dagmar z Plzně

„Doma jsou zvýšené náklady na hygienu, dezinfekci a hlavně na nízkobakteriální dietu, která se u leukémie musí dodržovat.”

Dáše je 46 let a má dvě děti – Sofii Elisu (8 let) a Matyáše (6 let). Samoživitelkou je rok a půl. S otcem svých dětí byla ve vztahu téměř deset let, po narození dcery se za něj provdala. Manželství však neklapalo podle Dášiných představ: “Můj manžel se spoléhal jenom na mne, byl totálně nezodpovědný, často střídal zaměstnání.”

Maminka z Ostravy

Maminka Gabriela z Ostravy

„Všichni máme celiakii, takže musím šetřit opravdu každou korunu, abych mohla pořídit dětem, co potřebují.“

Gábině je 46 let a má dvě dcery – Karolínu (16 let) a Elišku (9 let). Děti má ze dvou vztahů, ani jeden bohužel nevydržel. Samoživitelkou je od roku 2012.
„S otcem Káji jsem se seznámila v práci, ze začátku vypadalo všechno až moc hezky, po docela krátké době jsme spolu začali bydlet. Měla jsem gynekologické problémy a nemohla jsem mít děti.”

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!