Aktuální příběhy maminek

zitaZ-1-blackwhite

Maminka Zita z Doks

“Jsem na sociálních dávkách. Nemůžu jít do práce, protože Anička je těžce postižená.”

Zitě je 41 let a vychovává tři dcery – Terezku (13 let) a dvojčata Aničku a Lucinku (7 let). Anička je těžce postižená. “Anička má DMO, westův syndrom, vadu zraku, je ležící. Její stav se lepšit nebude.”

JŽ_4-blackwhite

Maminka Jitka z Kladna

„Mám invalidní důchod 3. stupně, je těžké najít si práci.“

Jitce je 44 let, je maminkou dcerky Kateřiny (8 let). Samoživitelkou je již dva roky poté, co se s manželem po vzrůstajících hádkách rozvedla.

Monika-sama-e1573679108926-blackwhite

Maminka Monika z Prahy

“Syn má absolutní sluch. Bojím se, že když ho teď nepodpořím, dost možná zabiju jeho talent“.

Monice je 38 let a svého syna Honzíka (5 let) vychovává sama od jeho prvního roku. S otcem Honzíka se Monika seznámila díky kamarádce a po roce známosti i přes užívání antikoncepce otěhotněla.

Květa_1-1-e1574284520123-blackwhite

Maminka Květa z Plzně

„Teď mě nejvíc trápí, že nemám peníze ani na potraviny“.

Květě je 44 let a má dvě dcery – Denisku (7 let) a Vanesku (5 let). Na děti je sama téměř rok. Od partnera Květa odešla po osmnácti letech.
„Dlouho nám nešlo mít děti, podstoupila jsem několik umělých oplodnění, ale nedařilo se. Když mi bylo 37, zjistila jsem, že čekám Denisku,v 39 jsem pak rodila Vanesku. Po narození první dcery se vztah s otcem mých dětí začal měnit…”

DJ_foto-e1561201660597-blackwhite

Maminka Dagmar z Plzně

„Doma jsou zvýšené náklady na hygienu, dezinfekci a hlavně na nízkobakteriální dietu, která se u leukémie musí dodržovat.”

Dáše je 46 let a má dvě děti – Sofii Elisu (8 let) a Matyáše (6 let). Samoživitelkou je rok a půl. S otcem svých dětí byla ve vztahu téměř deset let, po narození dcery se za něj provdala. Manželství však neklapalo podle Dášiných představ: “Můj manžel se spoléhal jenom na mne, byl totálně nezodpovědný, často střídal zaměstnání.”

Maminka-z-Ostravy-vintage

Maminka Gabriela z Ostravy

„Všichni máme celiakii, takže musím šetřit opravdu každou korunu, abych mohla pořídit dětem, co potřebují.“

Gábině je 46 let a má dvě dcery – Karolínu (16 let) a Elišku (9 let). Děti má ze dvou vztahů, ani jeden bohužel nevydržel. Samoživitelkou je od roku 2012.
„S otcem Káji jsem se seznámila v práci, ze začátku vypadalo všechno až moc hezky, po docela krátké době jsme spolu začali bydlet. Měla jsem gynekologické problémy a nemohla jsem mít děti.”

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!