Aktuální příběhy maminek

Renata-blackwhite

Maminka Renáta z České Lípy

“S manželem jsem prožila 28 let, než požádal o rozvod.”

Renatě je 52 let. Má pět dětí, z toho tři jsou už dospělé a samostatné. Žije tedy s dcerou Karolínou (18) a Nikolou (15), které byly po rozvodu svěřeny do její péče. Renata žila 28 let v manželství, které skončilo před rokem a půl.

Nikola-foto-matka-blackwhite

Maminka Nikola z Prahy

„Jsme ve finanční tísni. Po odečtení všech výdajů nám nic nezbývá.“

Nikola (27 let) má syna Lukáška (2 roky), se kterým je sama od jeho čtyř měsíců. Otec Lukáška zprvu nechtěl, ale poté se s celou situací nějak smířil. Nikola si myslela, že až se narodí syn, partner se změní, ale to se nestalo.

Tereza_foto2-blackwhite

Maminka Tereza z Chlumce

“Pokoušela jsem se udržet rodinu, ale pak jsem řekla dost.”

Tereze je 28 let a má tři děti Dianu (8 let), Vanessu (6 let) a Terezu (3 roky). Dcerku Dianu měla Tereza za svobodna, otec dcery ji opustil v době, kdy byla těhotná. Další dvě dcery jí přineslo manželství, které bohužel nevydrželo.

Marie_2-blackwhite

Maminka Marie z Nové Role

“Rakovina a chemoterapie mi zničila výhledy na rodičovství.”

Marie (41) má malého 14 měsíčního syna Míšu. Přestože je to pro ni těžké, nedovede si bez Míši život představit. Marie měla dlouholetý vztah, čtyři roky se s tehdejším partnerem snažili o dítě. Sen o dítěti ale zhatila rakovina prsu a chemoterapie…

Knedlova foto CB

Maminka Dominika z Karlových Varů

„Zdravotní problémy a Covid-19 mi udělaly čáru přes rozpočet.”

Dominice je 27 let, žije se synem Lukáškem (3), kterého má ve výhradní péči. Otce Lukáška opustila, když mu byly dva týdny. Dominika k tomu dodává: „Problémy bohužel byly už když jsem byla těhotná…”

Lenka-foto-blackwhite

Maminka Lenka z Mělníka

“Jsem na úřadu práce, nikdo mě na tři hodiny nechce zaměstnat.“

Lence je 44 let a má syna Tomáška (7). Problémy začaly před dvěma roky, kdy Lenka zůstala na syna sama: „Měla jsem přítele, ale opustil mě, protože vůči mně, ani Tomáškovi, neměl žádné závazky. Problémy začaly záhy poté…“

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!