Aktuální příběhy maminek

DSC_0339-blackwhite

Maminka Ilona z Liberce

“S nákupem jídla nám pomáhají kamarádi. Nemít je a jejich ochoty, tak nemáme co jist.”

Iloně je 51 let, má dva syny – z prvního vztahu má syna Františka (27 let) a z manželství pak Patrika (8 let). Po deseti letech se s manželem rozvedla, samoživitelkou je přes čtyři roky. Starší syn už s Ilonou nežije, bydlí v jiném městě. “Vycházíme spolu dobře, navštěvujeme se. “

Katka-Ústí-fotka-5-blackwhite

Maminka Kateřina z Ústí n. L.

„Jedu na minimu a nemám, kde ušetřit, co prodat, kde vzít na synovo oblečení, obuv, případné další aktivity…“

Kateřině je 36 let, sama vychovává syna Olivera (13 let), který má neurovývojovou poruchu, takže péče o něj je náročnější. “Syn má hyperkinetický syndrom, 3.stupeň zátěže, je medikovaný, docházíme k dětskému psychiatrovi.”

já-blackwhite

Maminka Lucie z Liberce

“Na zájmové činnosti mé dcery nemám žádné prostředky.”

Lucii je 38 let, svoji dceru Nikolku (7 let) vychovává sama už přes čtyři roky. Než zůstala na dceru sama, žila Lucie s partnerem tři roky. Jejich vztah ale poznamenala závislost na drogách, jak sama Lucie upřímně přiznává.

IMG_20190828_194243-blackwhite

Maminka Martina z Prahy_2

„Z výplaty mi zbyde minimum, protože kvůli exekucím mám vysoké srážky.“

Martině je 34 let, má tři děti – Kláru (14 let), Kateřinu (12 let) a Terezu (9 let). Samoživitelkou je devět let a manželství, které trvalo šest let, podle jejích slov příliš šťastné nebylo: “Bývalý manžel nejevil takový zájem o děti. Jeho prioritou byla auta, takže veškeré peníze dával do nich, místo do rodiny….”

IMG_20190831_104810-e1578776680862-blackwhite

Maminka Věra z Olomoucka

„Největším problémem jsou pro mě exekuce.”

Věře je 38 let a je maminkou syna Tomáška (5 let), kterého už čtyři roky vychovává sama. „Nejprve jsem byla vdaná za muže, který hodně pil a hrál hazardní hry. Dostal nás do velkých dluhů. V období, kdy jsem se s ním rozváděla, jsem potkala otce svého syna. Chvíli mi trvalo, než jsem mu začala věřit, je mladší než já, ale zkusila jsem to s ním. Pak se nám narodil Tomášek.

IMG_20191126_102404-blackwhite

Maminka Dana z Jablonecka

„Poslední dobou mám problém nakoupit veškeré potraviny, drogerii, abychom vyšli celý měsíc.“

Daně je 38, ze dvou dlouhodobých vztahů má celkem tři děti – Kateřinu (18 let), Tomáše (8 let) a Klárku (5 let). Nejstarší Kačka studuje posledním rokem jezdectví a chov koní v Kladrubech. Tomáška baví sporty, stavění z lega a nejmladší Klárka si ráda hraje s panenkami, legem a ráda maluje.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!