Maminka Zdeňka ze Zábřehu

You are here:
Žijeme se synem v azylovém domě

Období pomoci: 

Červenec – září 2023
Zdeňka (46 let) je maminkou tří dětí. Dvě jsou již dospělé a žijí se svými partnery, nejmladší Petr (17 let) stále bydlí se Zdeňkou.

 

 “V manželství jsem byla dvacet pět let. Naše manželství bylo zpočátku poklidné, později začaly problémy. Manžel začal nadměrně pít alkohol, soustavně lhal, že platí naše účty, že pracuje a nezajímal se o rodinu. Zhruba před šesti lety začaly narůstat dluhy a naše manželství se rozpadlo. Přišli jsme o byt, bydlení bylo nevyhovující, byt byl plný plísně a majitel bytu to neřešil. Manžel od nás utekl a byl nezvěstný, proto jsem se nakonec odhodlala a nechala se rozvést. Nyní bydlí exmanžel na ubytovně, ale aspoň platí řádně výživné. Dcera Kristýna a syn David šli bydlet ke svým partnerům, já a nejmladší Petr jsme museli do azylového domu, kde jsme doteď,” popisuje Zdeňka, jak se dostala do složité situace.  

 

Zdravotní problémy komplikují hledání práce

 

Sedmnáctiletý Petr navštěvuje střední školu, obor pekař, má za sebou první ročník. Zdeňka je na úřadu práce. 

 

“V současné době jsem vedená na úřadu práce a vykonávám veřejnou službu. Momentálně řeším zdravotní omezení, abych si mohla najít práci vyhovující mému špatnému zdravotnímu stavu. Než jsem šla do azylového domu, měla jsem na půl úvazku dvě práce, a to jako pomocná síla v kuchyni a pokojská. Tyto práce mi ale skončily, protože firma byla prodána jinému majiteli, který celou firmu renovoval. Uvítala bych pracovní místo, kde nemusím pracovat úkolově a na čas, protože jsem pomalejší a potřebuji více času než ostatní, proto by mi vyhovovala práce uklízečky. Zároveň nemůžu najít ani vhodné bydlení. Syna mám ve své výhradní péči a i když dostávám alimenty, nemám momentálně ani finance na brýle, které potřebuje syn i já,” dodává smutně Zdeňka.

 

 

 

My mamince fandíme!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie 
  • Obuv pro syna (jarní/letní, velikost 39-40). Obuv pro maminku (zimní, letní velikost 40-41). Pro maminku i  zimní obuv, noha se nemění a zimní obuv má takovou, že do ní zatéká, když je mokrá od sněhu či deště. Byla by ráda i za letní obuv.
  • Modelovací hmota / modelína (syn Petr rád vyrábí různé figurky)
  • Trička vel. M (černá barva, dlouhý rukáv, ideálně s motivem lebky – syn Petr má rád metalovou hudbu)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!