Maminka Zdenka z Aše

You are here:
Partner byl agresivní a nadával mi

Období pomoci: 

Listopad 2023 – únor 2024
Partner byl agresivní a nadával mi.

Zdena (43 let) se už téměř čtyři roky sama stará o dceru Zdeničku (4 roky). Zdenička chodí do školky, ráda maluje a plave. Zdena se s jejím otcem seznámila prostřednictvím kamarádky: “Byla jsem bláznivě zamilovaná a všechno bylo skvělé do doby, než jsem mu sdělila, že čekám miminko. Partner mě opustil už v těhotenství,” uvádí a dodává, že ani později o ni ani o dceru nejevil zájem.

 

Musela volat policii

Po narození Zdeničky se Zdena ještě snažila dát vztah s partnerem dohromady, ale nefungovalo to. “Byl neustále agresivní a nadával mi. Hodně jsme se hádali. Už to bylo v takové fázi, že jsem musela volat policii, aby ho vyvedli z bytu. Když jsem chtěla, aby mi vrátil klíče, tak se bránil tím, že mi zlomil klíč v zámku a já se s tříměsíční dcerou nemohla dostat domů. Pomohli nám hasiči a policie,” popisuje Zdena. Zdeničku má ve své péči, otec jí občas navštíví. Zdena s dcerou bydlí v pronajatém malém bytě.

 

Alimenty vymáhá exekučně

 

Zdena je momentálně nezaměstnaná a hledá si práci: “Ráda bych pracovala v úklidových službách nebo jako pomocná síla v kuchyni.” Mezi její příjmy patří příspěvek na živobytí, příspěvek na bydlení, přídavek na dítě a alimenty, které ale Zdeniččin otec neplatil, proto je Zdena vymáhá pomocí exekuce. Po zaplacení veškerých nákladů jí nezbývá žádná rezerva, nemůže si tak dovolit pořídit Zdeničce hračky nebo novou matraci.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Drogerie (prací gel, Jar, zubní pasta, sprchový gel)
  • Boxy na hračky 30 x 30 cm pro dceru 
  • Potraviny (hladká mouka, olej, cukr, těstoviny, rýže)
  • Panenka s miminkem
  • Zdravotní matrace vel. 90 x 200 cm

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!