Maminka Zdenka z Aše

You are here:
Partner byl agresivní a nadával mi

Zdena (43 let) se už téměř čtyři roky sama stará o dceru Zdeničku (4 roky). Zdenička chodí do školky, ráda maluje a plave. Zdena se s jejím otcem seznámila prostřednictvím kamarádky: “Byla jsem bláznivě zamilovaná a všechno bylo skvělé do doby, než jsem mu sdělila, že čekám miminko. Partner mě opustil už v těhotenství,” uvádí a dodává, že ani později o ni ani o dceru nejevil zájem.

 

Musela volat policii

Po narození Zdeničky se Zdena ještě snažila dát vztah s partnerem dohromady, ale nefungovalo to. “Byl neustále agresivní a nadával mi. Hodně jsme se hádali. Už to bylo v takové fázi, že jsem musela volat policii, aby ho vyvedli z bytu. Když jsem chtěla, aby mi vrátil klíče, tak se bránil tím, že mi zlomil klíč v zámku a já se s tříměsíční dcerou nemohla dostat domů. Pomohli nám hasiči a policie,” popisuje Zdena. Zdeničku má ve své péči, otec jí občas navštíví. Zdena s dcerou bydlí v pronajatém malém bytě.

 

Alimenty vymáhá exekučně

 

Zdena je momentálně nezaměstnaná a hledá si práci: “Ráda bych pracovala v úklidových službách nebo jako pomocná síla v kuchyni.” Mezi její příjmy patří příspěvek na živobytí, příspěvek na bydlení, přídavek na dítě a alimenty, které ale Zdeniččin otec neplatil, proto je Zdena vymáhá pomocí exekuce. Po zaplacení veškerých nákladů jí nezbývá žádná rezerva, nemůže si tak dovolit pořídit Zdeničce hračky nebo novou matraci.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Zdenka z Aše děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz