Maminka Veronika ze Vsetína

You are here:
Maminka Veronika (34 let) je s dcerou Michaelou (7 let) sama už od doby těhotenství, partner dítě nechtěl a posílal Veroniku na potrat.

“S partnerem nás seznámila moje známá, byla to jeho teta, bylo to takové rande naslepo. Jednoho dne jsem se se známou domluvila, že si vyjdeme posedět, vzala s sebou i jeho a přeskočila mezi námi jiskra. Žili jsme spolu necelé tři roky, soužití bylo velmi problémové. Partner byl manipulátor, psychicky mě týral, ale všechno jsem snášela, protože jsem do něj byla zamilovaná. Spolu s ním jsem začala užívat i tvrdé drogy a to mě dostalo na úplné dno,” vzpomíná Veronika.  


“Od začátku dítě nechtěl a posílal mě na potrat”


Pak přišel zásadní okamžik v jejím životě – zjistila, že je těhotná: “Když jsem zjistila, že jsem těhotná, musela jsem se rozhodnout mezi drogami, přítelem a dítětem. Jakmile jsem na ultrazvuku slyšela tlukot srdíčka mé dcerky, měla jsem hned jasno, rozhodla jsem se bojovat o své dítě a za normální život. Otec od začátku dítě nechtěl, posílal mě na potrat, situace se částečně vyřešila, když byl odsouzen za neplacení výživného na své děti z předchozího vztahu. V tehdejším bydlišti se mi nedařilo začít nový život, protože pocházím z malého města a doháněla mě minulost. Pracovnice OSPODu mi doporučila azylový dům ve Vsetíně.” 


Veronika se tak do Vsetína přestěhovala a začala žít nový život. Už pět let se ambulantně léčí, neužívá žádné drogy, ani alkohol, sama se k tomu nechce nikdy vrátit.


Teď Veroniku trápí především to, že se jí nedaří sehnat práci. Potřebovala by pracovat pouze ve všední dny na ranní směny, aby mohla dcerku odvádět a vyzvedávat ze školky. Ráda by pracovala jako prodavačka, na tuto profesi má i výuční list. 


Otec alimenty neplatí, a tak jsou vymáhány soudně. Veronika dostává alespoň náhradní výživné od státu a další dávky včetně podpory v nezaměstnanosti, příspěvku na dítě a příspěvku na bydlení. 


My mamince fandíme, fanděte s námi.

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Maminka Veronika ze Vsetína děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz