Maminka Veronika z Prahy

You are here:
Náš vztah neunesl ztrátu dítěte.

Období pomoci: 

ČERVENEC – ŘÍJEN 2021
Veronika uveřejnila svůj příběh v létě 2021, kdy se sama starala o roční dcerku Sáru.

Příběh Veroniky, se kterým se přihlásila do projektu Fandi mámám je velmi smutný, Veronika totiž přišla o dítě.
“S Otcem Sáry jsme spolu byli rok a půl a všechno bylo fajn. Brzy jsme spolu začali bydlet, naplánovali si dítě a všechno vycházelo. Naše radost byla dvojnásobná, když jsme zjistili, že čekám dvojčátka. Všechno ale změnilo vyšetření v posledním trimestru, kdy se zjistilo, že jedno z dvojčátek má Edwardsův syndrom a špatné srdíčko. Byla nám doporučena selektivní fetocida, tedy usmrcení dítěte před narozením v děloze, jenže jsem začala rodit dřív, než k tomu došlo, a tak se obě děti narodily akutním císařským řezem. Měli jsme dvě holčičky. Bohužel Agátka po narození zemřela na selhání srdce.”

Psychické zhroucení a rozpad vztahu
Těžkou životní zkoušku v podobě ztráty dcery vztah Veroniky a jejího partnera neustál: “Poté, co nám malá umřela, jsem se psychicky zhroutila a on odešel. Nezvládl to. Od té doby jsme se neviděli. Z doslechu vím, že žije na ulici a bere drogy.”
Veronika teď bydlí sama se svojí dcerou, kterou musí uživit z rodičovského příspěvku, alimenty nedostává: “Když se holčičky narodily, neměl jejich otec v pořádku doklady, a tak ani není zapsaný v rodném listě. Nic mi tedy neplatí. Pomáhá mi maminka, jak může. Před narozením dětí jsem pracovala jako servírka, pak jsem nastoupila do obchodu s potravinami, ale tam jsem byla krátce, otěhotněla jsem a šla jsem na rizikové těhotenství, takže jsem neměla nárok na mateřskou a nyní pobírám tedy jen rodičák a příspěvek na bydlení.”

Neustálé půjčky
Veronika tak kromě své maminky nemá nikoho, kdo by jí mohl finančně pomoct. O malou Sáru se podle Veroniky nezajímají ani prarodiče z otcovy strany: “Vídala jsem se s babičkou mého expřítele, ale ta zemřela. Musím si neustále půjčovat. Všechny příjmy, které mám, dám na nezbytně nutné výdaje. Nezbývá mi na jídlo ani příkrm pro dítě. Sára je na umělém mléku, do toho má reflux, takže musí mít speciální příkrm, který je drahý. Budu ráda za jakoukoliv pomoc.”

Jak jsme pomohli

  • Jednorázové plenky
  • Dětský přívěs za jízdní kolo
  • Hopsadlo pro dceru
  • Multifunkční robot
  • Voucher na kurz plavání pro kojence

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!