Maminka Veronika z Mostu

You are here:
“Mám strach, že nebudu mít ani na svačiny do školy”

Období pomoci: 

Srpen – říjen 2023
Veronika (32 let) je samoživitelkou více než šest let a sama se stará o syna Šimona (9 let)

 

“S otcem Šimona jsem se seznámila přes kamaráda. Chodili jsme spolu šest měsíců, pak jsem otěhotněla. Měsíc po porodu jsme se rozešli kvůli jeho extrémní žárlivosti. Často jsme se hádali. Údajně mi podle něj naši kamarádi mluvili do našeho vztahu a ovládali mě. Pak už to mělo rychlý spád, začal mě hlídat kam a s kým jdu, o čem jsme si povídali. Začal mi lézt do telefonu, hlídal mi Facebook, s kým si píšu a volám. To už jsem nepřekousla a poslední kapkou bylo to, že mi chtěl zakázat chodit ven, pokud nepůjde on se mnou. Tak jsem to ukončila, ale pořád jsem se snažila s ním komunikovat kvůli synovi,” popisuje Veronika důvody, které vedly k rozpadu vztahu s otcem jejího syna. 

 

“Nemůžu najít práci na ranní směnu”

 

Po rozchodu se otec chvíli o syna staral, ale teď se podle Veroniky nezajímá ani o jeho školní prospěch, ani o koníčky, bere si ho jen málokdy: “Svádí na mě vinu za to, že syn má vadu řeči. Já jsem jako malá taky docházela na logopedii jako teď chodím se Šimonem, má ji i ve škole pod názvem řečová výchova. Kvůli ADHD a poruše pozornosti chodí i do speciální školy u nás v Mostě. Naštěstí se mi nedávno podařilo najít logopedii, kterou nemusím platit, dokonce přímo v nemocnici v Mostě. Do té doby jsem platila i za logopedii. Pořád mám ale strach, že nebudu mít ani na svačiny do školy a dát mu co jíst. Jsem nezaměstnaná, vedená na úřadu práce, jelikož nemůžu najít práci na ranní směnu a abych měla volné víkendy kvůli Šimonovi. Dělala bych třeba úklid nebo pomocnou sílu,” uzavírá Veronika svůj příběh. 

 

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi.

Jak jsme pomohli

  • Toustovač
  • Notebook
  • Tiskárna
  • Oblečení pro syna (vel. 128 a výše)
  • Boty pro syna (vel. 34)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!