Maminka Veronika z Kroměříže

You are here:
Partner mě fyzicky napadl a vyhodil z domu

Období pomoci: 

Prosinec 2023 – Březen 2024
Partner mě fyzicky napadl a vyhodil z domu

Veronika (33 let) zůstala se syny Lukáškem (3,5 roku) a Kubíkem (21 měsíců) po odchodu od agresivního partnera před pár měsíci sama. Lukášek si rád kreslí a hraje se stavebnicemi, Kubíček je malinký a moc rád se mazlí s maminkou.

 

S otcem synů začali společně bydlet po krátké známosti. Brzy se však objevily problémy: “Partner pil alkohol, což vedlo k tomu, že byl vůči mně výbušný a agresivní. Často k nám proto jezdila policie,” uvádí Veronika, která tak chtěla ze vztahu odejít, ale neměla kam.

 

Vztah byl jako na houpačce

S ohledem na otcovo agresivní chování kontrolovala rodinu sociální pracovnice a ta poté Veronice pomohla s odchodem do azylového domu. Veronika se z něj ale několikrát vrátila zpět k partnerovi, protože se ho bála: “Vyhrožoval, že mi vezme děti. Sliboval také, že už se agrese nebude opakovat. Chvíli se snažil, ale pak se jeho chování vždy vrátilo do starých kolejí.” Veronika mezitím podruhé otěhotněla: “I přes situaci, ve které jsem byla, jsem se rozhodla si syna nechat.” Nakonec odešla po té, co ji partner fyzicky napadl a vyhodil z domu. 

 

Nezbývají peníze na nákup základních potřeb

 

Veronice byly oba synové svěřeni do výhradní péče. Aktuálně s nimi žije v azylovém domě. Její situace ovšem není příznivá. “Příjem mám jen z rodičovského příspěvku a přídavků na děti. Bývalý partner mi zatím žádné výživné neplatí,” popisuje s tím, že situaci řeší soudně. Peníze na nákup potravin, drogerie ani oblečení pro děti jí už nezbývají. “Odešli jsme jen s nutnými věcmi, spousta nám toho chybí. Chtěla bych žít normální život,” přeje si Veronika.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Trvanlivé potraviny (rýže, těstoviny, luštěniny, mléka, cukr, mouky, apod.)
  • Dětské jednorázové pleny vel. 4
  • Chlapecké zimní oblečení vel. 92 a 116
  • Chlapecká zimní obuv vel. 22 a 28
  •  Poukaz na nákup oblečení pro maminku (New Yorker)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!