Maminka Veronika z Kroměříže

You are here:
Partner mě fyzicky napadl a vyhodil z domu

Veronika (33 let) zůstala se syny Lukáškem (3,5 roku) a Kubíkem (21 měsíců) po odchodu od agresivního partnera před pár měsíci sama. Lukášek si rád kreslí a hraje se stavebnicemi, Kubíček je malinký a moc rád se mazlí s maminkou.

 

S otcem synů začali společně bydlet po krátké známosti. Brzy se však objevily problémy: “Partner pil alkohol, což vedlo k tomu, že byl vůči mně výbušný a agresivní. Často k nám proto jezdila policie,” uvádí Veronika, která tak chtěla ze vztahu odejít, ale neměla kam.

 

Vztah byl jako na houpačce

S ohledem na otcovo agresivní chování kontrolovala rodinu sociální pracovnice a ta poté Veronice pomohla s odchodem do azylového domu. Veronika se z něj ale několikrát vrátila zpět k partnerovi, protože se ho bála: “Vyhrožoval, že mi vezme děti. Sliboval také, že už se agrese nebude opakovat. Chvíli se snažil, ale pak se jeho chování vždy vrátilo do starých kolejí.” Veronika mezitím podruhé otěhotněla: “I přes situaci, ve které jsem byla, jsem se rozhodla si syna nechat.” Nakonec odešla po té, co ji partner fyzicky napadl a vyhodil z domu. 

 

Nezbývají peníze na nákup základních potřeb

 

Veronice byly oba synové svěřeni do výhradní péče. Aktuálně s nimi žije v azylovém domě. Její situace ovšem není příznivá. “Příjem mám jen z rodičovského příspěvku a přídavků na děti. Bývalý partner mi zatím žádné výživné neplatí,” popisuje s tím, že situaci řeší soudně. Peníze na nákup potravin, drogerie ani oblečení pro děti jí už nezbývají. “Odešli jsme jen s nutnými věcmi, spousta nám toho chybí. Chtěla bych žít normální život,” přeje si Veronika.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Veronika z Kroměříže děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz