Maminka Tereza z Písku

You are here:
Vím, jaké to je vyrůstat bez otce a nechtěla jsem, aby to zažily i moje děti

Období pomoci: 

Červenec – září 2023
Tereza (29 let) je s dětmi Samíkem (11 let), Terezkou (10 let) a Jiříkem (4 roky) sama už dva roky. Otec Samíka a Terezky ani otec Jiříka o děti nejeví zájem.

“S otcem Terezy a Sama jsem se potkala na zábavě, ze začátku byl náš vztah dobrý. Po narození Terezky nastal problém, začal mi lhát, nechodil do práce, okrádal lidi a hrál na automatech. Veškeré peníze prohrál, prodal i dětem hračky, aby měl na automaty. Začala jsem chodit do práce, abych měla na jídlo pro děti. Dál to nešlo. Rozvedla jsem se s ním. S otcem Jiříka to ze začátku bylo harmonické. Časem jsem zjistila, že je to alkoholik, byl agresivní na lidi. Později začal děti fyzicky trestat, hodně pil a kouřil marihuanu,” popisuje Tereza. Od něj před třemi lety odešla do azylového domu.

 

“Otcové dětí neplatí alimenty”

 

”V obou vztazích jsem se snažila situaci řešit, dokonce ve druhém vztahu jsem od partnera odešla, poté mě přemluvil, že se změnil, že přestal užívat návykové látky a  k partnerovi jsem se vrátila. Znovu jsem ale musela odejít,” doplňuje. 

 

Podle Terezy otcové o děti vůbec nejeví zájem a neplatí alimenty. Proto požádala o náhradní výživné, ovšem stále je ve složité situaci: “Nyní se potýkám s finančními problémy, přestěhovala jsem se z azylového domu do bytu, který musím zařizovat, děti chodí do školy, nezbývá mi moc finančních prostředků na pokrytí veškerých potřeb rodiny. Práci budu hledat až Jiřík nastoupí do školky, to se doufám od září povede.”

 

 

My mamince fandíme!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie 
  • Ložní prádlo – povlečení
  • Pultový mrazák
  • Dřevěný stůl pro 6 lidí (může být starší, ale zachovalý)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!