Maminka Tatiana z Prahy

You are here:
Hledám stabilní bydlení a zaměstnání

Období pomoci: 

Prosinec 2023 – Březen 2024
Hledám stabilní bydlení a zaměstnání

Tatiana (44 let) má dvě děti – Emu (13 let) a Williama (3 roky). Tři roky se sama stará o syna, dceru má v pěstounské péči její sestra a Tatiana za ní pravidelně chodí. Ema je nadšená sportovkyně, hraje tenis a už má pěknou sbírku medailí. William si rád hraje, staví z kostek  a jezdí s vláčky. 

 

Dostala se z drogové závislosti

S otcem Emy se Tatiana seznámila před dvaceti lety na zábavě. Oba partneři během vztahu začali užívat drogy. “Po narození dcery jsem se šla léčit do protidrogové léčebny a ze závislosti se dostala. Otec pak už o Emu nejevil zájem,” uvádí Tatiana s tím, že o něm nemá žádné zprávy.  

 

Dceru má v pěstounské péči teta

Otce Williama poznala Tatiana před devíti lety: “Zpočátku jsme si rozuměli, ale pak partner začal pít a následovaly problémy.” Tatiana nezvládala platit nájemné a přišla proto o sociální byt. Dceru Emu si tak vzala do péče Tatianina sestra a stala se její pěstounkou. “Dcera u sestry rozvíjí úspěšně sportovní kariéru v tenise a běhu. Její program je  časově a finančně náročný, což nelze s péčí o syna kombinovat,” uvádí Tatiana. S Willíkovým otcem udržují přátelský vztah.

 

Řeší svojí dluhovou situaci

 

Tatiana nyní bydlí v azylovém domě. “Aktuálně se potýkám s finančními problémy. S částkou, která mi zbyde po zaplacení všech nákladů na život a exekuci, příliš nevycházím. Syn od listopadu nastoupil do mateřské školy, ale bojím se, že nebudu mít na to jí platit,” má strach Tatiana, která si hledá zaměstnání. Ráda by se uplatnila   jako prodavačka nebo pomocná síla. Její současný příjem tvoří sociální dávky včetně rodičovského příspěvku, od Williamova otce dostává výživné.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Školní potřeby (tužky, vodovky, štětce, papíry)
  • Dětská výživa pro tříletého syna (Sunar, ovocné přesnídávky, piškoty, kaše na dobrou noc)
  • Tenisová raketa pro dceru
  • Vláčkodráha pro syna

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!