Maminka Stanislava z Královéhradeckého kraje

You are here:
Rozešli jsme se po patnácti letech, problémy partner řešil drogami a alkoholem

Období pomoci: 

Listopad 2023 – leden 2024
Rozešli jsme se po patnácti letech, problémy partner řešil drogami a alkoholem.

Maminka Stanislava (36 let) je samoživitelkou rok a půl. Po patnáctiletém vztahu zůstala sama se dvěma dětmi Ondřejem (4 roky) a Rozárkou (3 roky). 

“Byl to můj první vážný vztah. A byl harmonický až do doby, kdy partner onemocněl a začal brát drogy,” začíná své vyprávění Stanislava. 

 

Postupem času jsme se do sebe zamilovali

“S otcem dětí jsme se seznámili na myslivecké chatě. Nejdříve jsme byli kamarádi, ale postupem času jsme se do sebe zamilovali. Po nějaké době jsme si našli společný podnájem a začali spolu bydlet. Bylo to hezké, silné a intenzivní. Po pár letech jsme se rozhodli koupit domek. Podařilo se nám získat hypotéku a dům jsme koupili,” vzpomíná Stanislava s tím, že tři roky poté otěhotněla a narodil se jí syn Ondrášek. 

 

Přítel to přestal zvládat a docházelo mezi námi k hádkám

Druhé těhotenství nebylo plánované. Stanislava se o něm však dozvěděla v době, kdy už ho nešlo změnit, narodila se dcera Rozárka: “Přítel v tu dobu ale přišel o zaměstnání, k tomu mu praskl vřed v dutině břišní, a tak nastaly finanční a zdravotní problémy, které začal řešit drogami a alkoholem. Tím vším se náš vztah nějak pokazil. Přítel to přestal zvládat, docházelo mezi námi k hádkám a nakonec i k fyzickému násilí. Po tom všem jsem se rozhodla odejít i s dětmi do azylového domu.” 

 

Stanislavě tehdy velmi pomohl její bratr, který jí z domu odvezl, půjčil jí peníze a byl jí k dispozici, když potřebovala například někam odvézt. 

 

“Otec dětí se o ně vůbec nezajímá, ale platí alespoň alimenty,” doplňuje Stanislava, která v současné době pobírá rodičovský příspěvek a přídavky na děti. Po skončení rodičovské dovolené by se ráda vrátila zpět do firmy, ve které předtím pracovala.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny 
  • Drogerie
  • Dárkový poukaz na obuv
  • Oblečení pro maminku 
  • Dětské jízdní kolo 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!