Maminka Simona z Děčína

You are here:
Jsem sama s osmi dětmi.

Období pomoci: 

Říjen – prosinec 2021
Simona (36 let) se už přes tři roky sama stará o svých osm dětí – Anastazii (15 let), Violu (13 let), Adama (11 let), Anetu (9 let), Simonu (8 let), Sebastiana (5 let), Olivera (5 let) a Diega (3 roky).
Otec tří nejstarších dětí se o ně podle Simony nezajímá, neplatí výživné a momentálně je ve výkonu trestu: “První tatínek byl a je nepoučitelný. Skoro celý život je ve výkonu trestu s malými přestávkami, ve kterých jsem třikrát otěhotněla. V té době jsem bydlela u rodičů, na svůj nájem jsem neměla. Nejstarší dcera má otce zapsaného v rodném listě až od tohoto září, kdy proběhl soud o zapsání.” Další dvě dcery má Simona z druhého vztahu: “Tatínek Anety a Simony byl hodný, dokud nezačal být agresivní. Začal propíjet peníze, nechodil domů. Někdy mě i uhodil nebo vše v bytě rozbil. Žili jsme spolu skoro pět let, dětem volá a občas za nimi i přijede. Výživné platí.” Otec dvojčat Sebastiana a Olivera naopak podle Simony o děti nejeví žádný zájem, otcovství popíral, takže musel na testy DNA, které jeho otcovství potvrdily: “Synové jsou hodní, každý je úplně jiný. Snažím se jim vše vynahradit a dát jim aspoň svou lásku.” Nejmladší dítě, malého Diega, má Simona s mužem, o kterém říká, že je její celoživotní láska. Ovšem ani tento vztah nevydržel: “S tatínkem Diega jsem přišla o vše, co jsem měla. Hrál automaty, přišli jsme o bydlení a musela jsem s dětmi do azylového domu. Přítel momentálně žije s jinou paní. O syna se nezajímá.” Pomohli rodiče i azylový dům Simoně nejvíc pomohli její rodiče a také azylový dům v České Lípě. V současné době již žije s dětmi v pronajatém bytě. Nyní pobírá jen přídavky na děti, příspěvek na bydlení a dávky hmotné nouze. Výživné dostává pouze na tři děti. Simona má zároveň i dluhy, které teď splácí její rodiče z důchodu: “Jsem vedená na úřadu práce, praxi nemám žádnou, ale ráda bych pracovala pod městem a například uklízela ve svém okolí, abych mohla vodit děti do školy a školky.” Simona by dětem chtěla občas dopřát i něco hezkého, jako třeba pěknou výbavu do školy. Děti by taky potřebovaly notebook pro výuku.

Jak jsme pomohli

  • Trvanlivé potraviny
  • Hygienické potřeby 
  • Oblečení a boty pro děti
  • Pračka 
  • Notebook 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!