Maminka Petra ze Zábřeha

You are here:
Těsně před porodem jsem utekla do azylového domu.

Období pomoci: 

Březen – červen 2022
Petra (31 let) zůstala sama se dvěma dětmi – Laurou (11 let) a Tobiasem (7 let). La“S Laury tatínkem jsem se seznámila ihned po škole v osmnácti letech. Nastoupila jsem do práce, kde dělal skladníka. Nějaký čas jsme si povídali, poté zašli na večeři a přeskočila jiskra a bylo to. Sice to všechno nebylo podle mých představ, ale byli jsme spolu asi dva roky, pak jsem nečekaně otěhotněla. Otec Laury hodně pil a když se dozvěděl, že jsem těhotná, zalekl se toho a rozešel se se mnou. Tajil mi, že je ženatý,” popisuje Petra svůj vztah s otcem dcerky Laury.

Synův otec je cizinec
Mladší syn Tobias má jiného otce. “Po porodu dcery jsem měla nějaké známosti, ale spíš volnější. Asi po čtyřech letech jsem se seznámila s otcem svého syna. Je to cizinec, pracoval ve stánku s kebabem a sháněl paní na výpomoc, a tak jsme se seznámili. Otěhotněla jsem a narodil se mi syn Tobias. Bohužel ani on nebyl nejideálnější partner, byl majetnický, nikam mě nechtěl pouštět a došlo i na domácí násilí. Na konci těhotenství a za podpory rodiny jsem od něj utekla do azylového domu, kde jsem s dětmi nějaký čas žila…“ pokračuje maminka Petra ve svém vyprávění.

Často nemocný syn a ztráta práce
Z azylového domu se Petra dostala s dětmi do nájemního bytu, kde byli všichni tři moc spokojení, ale k naprosté spokojenosti chyběly finanční prostředky na zabezpečení rodiny. “Nezvládala jsem dlouhodobě platit nájem a vysoké poplatky. Dostávám sice alimenty na obě děti, ale kvůli častým onemocněním syna si nemohu udržet žádnou práci. Často jsem byla na ošetřovném a z každého zaměstnání mě proto propustili. Pracovala jsem jako pomocná síla. Nyní jsem registrována na úřadu práce a musela jsem se opět s dětmi vrátit do azylového domu, kde mi v poslední době nejvíc pomohli. Teď jsem se dostala do stavu, kdy nejsem schopna splácet ani své dluhy,” zoufá si Petra.

Jak jsme pomohli

  • Nové brýle pro maminku včetně skel a obrouček
  • Potraviny
  • Drogerie a hygiena
  • Malířský stojan a plátna pro dceru
  • Vitamíny pro syna na podporu imunity

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!