Maminka Petra z Litoměřicka

You are here:
Kdyby mi občas nevypomohli kamarádi a známí, asi bych to nezvládla

Období pomoci: 

Červenec – září 2023
Petra (31 let) má syna Karla (2 roky). S Karlíkovým otcem se seznámila v práci.

“S tatínkem syna jsem se poznala, když jsem pracovala v obchodě, on dovážel do obchodu pečivo. Když jsem přebírala zboží, stačil jeden pohled a hned jsme se do sebe zamilovali,“ popisuje Petra začátek vztahu. 

 

Později spolu začali bydlet, ovšem za nějaký čas Petra zjistila, že partner má dítě s předchozí partnerkou, která se o chlapečka ale nestarala: “Chlapeček byl u babičky a postupně jezdil k nám na víkendy, aby si na nás zvykal. Bylo jasné, že bude chlapeček s námi, bez váhání jsem souhlasila.” 

 

S partnerem se vzali, vzali si hypotéku a koupili starší dům na vesnici, který opravovali. Nějakou dobu po svatbě Petra zjistila, že je těhotná a narodil se Kája. 

 

“Když jsem porodila, už jsem si všimla, že je manžel trochu jiný. Ale měla jsem miminko a tříletého chlapečka, tak jsem si nevšimla, že ta změna je až moc velká. Dřív byl manžel úžasný pracovitý muž, nevím a nechápu, co se pak stalo. Manžel se přestal o rodinu starat, takže jsem si musela najít brigádu. Přes den jsem se starala o děti a v noci pracovala, abych děti uživila. Manžel se choval divně, začal být agresivní a jednou mě brutálně napadl,” vypráví Petra, která se pak s manželem rozvedla. 

 

Petra se teď potýká s velkými finančními náklady na opravy domu, které jsou pro ni velmi náročné.

Bývalý manžel navíc neplatí dohodnuté alimenty. Petra tak musí chodit na brigády, aby pokryla potřeby rodiny a mohla opravovat domek, ve kterém bydlí. 

 

“Aktuálně mám největší problém s nedostatkem peněz na oblečením a drogerií pro domácnost. A od incidentu máme rozbité vchodové dveře, i přes deku, kterou jsem namontovala před dveře, jde do domu chlad. Hledám si práci na plný úvazek a jsem ráda, že Kája chodí do školky. Kája miluje plavání, hřiště, atrakce, všude kde jsou děti si vyhraje. V této obtížné situaci mám alespoň podporu a pomoc od svých kamarádů a známých. Pomáhají mi to všechno zvládat.” 

 

 

My mamince fandíme!

Jak jsme pomohli

  • Drogerie (sprchové gely, aviváž, prášek na praní, prostředek na mytí podlahy, na nádobí)
  • Oblečení pro maminku – vel. M (trička, kalhoty, mikina nebo svetr)
  • Sedačka (gauč) do obývacího pokoje – na barvě nezáleží, ideální do tvaru L na levou stranu, max. délka 260 cm
  • Boty pro syna – vel. 23-24 (tenisky na léto)
  • Rychlovarná konvice

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!