Maminka Petra z Českých Budějovic

You are here:
Po uhrazení nákladů spojených s bydlením mi nic nezbývá

Období pomoci: 

Leden – Březen 2024
Po uhrazení nákladů spojených s bydlením mi nic nezbývá

Petra (38 let) zůstala se synem Honzíkem (2 roky) sama poté, co odešla od partnera, o kterém mluví jako o tyranovi. Jsou to už dva roky.

 

Petra se s otcem Honzíka seznámila na diskotéce. Zpočátku tolerovala jeho závislost na alkoholu a marihuaně, postupem času jí ale partnerovo chování začalo vadit. ”Pomohla jsem mu zaplatit několik exekuci. Přítel si však neudržel žádnou práci. Občas měl nějakou brigádu, což pokrylo pouze jeho potřeby, kterými byly  cigarety, alkohol a marihuanu,” uvádí Petra. Vztah se proto několikrát pokusila ukončit, nikdy to však nedotáhla do konce. Povedlo se to až po seznámení se sympatickým mužem, s nímž chtěla začít nový vztah. 

 

Neustále jí nadával a ponižoval

Po rozchodu ovšem Petra zjistila, že čeká miminko. Kvůli dítěti se pokusila o navázání vztahu s bývalým partnerem, který se k ní následně nastěhoval zpět. “Bylo to v době Covidu, měla jsem o nenarozeného syna obavy. Přítel však můj strach vůbec nerespektoval. Byl vůči mě vulgární. Také mi neustále lhal a utíkal za kamarády. Když jsem byla v devátém měsíci, poprvé mě fyzicky napadl,” popisuje Petra, co prožívala v období těhotenství.

 

Partner po porodu o svého syna nejevil žádný zájem: “Často byl pod vlivem návykových látek, které stále užíval. Nadávky, urážení a ponižování byly na denním pořádku. Syn byl hodně plačtivý.”  Když pak jedna z hádek vyústila v další fyzické napadení, rozhodla se pro definitivní konec. 

 

Žije pouze z rodičovského příspěvku a přídavku na dítě

 

Petra bydlí ve svém bytě, na který splácí hypotéku. “Mé příjmy pokryjí jen náklady na bydlení. Na ostatní věci jako je jídlo, domácnost nebo oblečení mi už nic nezbývá,” říká Petra, která nyní pobírá pouze rodičovský příspěvek s přídavkem na dítě. Syna má ve výhradní péči. Jeho otec alimenty neplatí, proto se Petra chystá požádat o náhradní výživné. Veškerý svůj čas Petra věnuje malému Honzíkovi, který rád maluje a hraje si s autíčky, vláčkem nebo stavebnicí.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Trvanlivé potraviny (těstoviny, rýže, mouky, cukr, olej, mléko, mléčné výrobky, maso, ovoce, zelenina)
  • Drogerie (dámský sprchový gel, dětský sprchový gel zn. Linola, šampony, prací gel, aviváž)
  • Chlapecké oblečení vel. 98/104 (pyžama s ťapkami, nepromokavé rukavice, zimní kombinéza nebo oteplováky)
  • Dámské oblečení vel. 44/46 (trička, legíny, kalhoty, podprsenka vel. 100/C-D)
  • Dětské jednorázové pleny vel. 6

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!