Maminka Petra z Českých Budějovic

You are here:
Po uhrazení nákladů spojených s bydlením mi nic nezbývá

Petra (38 let) zůstala se synem Honzíkem (2 roky) sama poté, co odešla od partnera, o kterém mluví jako o tyranovi. Jsou to už dva roky.

 

Petra se s otcem Honzíka seznámila na diskotéce. Zpočátku tolerovala jeho závislost na alkoholu a marihuaně, postupem času jí ale partnerovo chování začalo vadit. ”Pomohla jsem mu zaplatit několik exekuci. Přítel si však neudržel žádnou práci. Občas měl nějakou brigádu, což pokrylo pouze jeho potřeby, kterými byly  cigarety, alkohol a marihuanu,” uvádí Petra. Vztah se proto několikrát pokusila ukončit, nikdy to však nedotáhla do konce. Povedlo se to až po seznámení se sympatickým mužem, s nímž chtěla začít nový vztah. 

 

Neustále jí nadával a ponižoval

Po rozchodu ovšem Petra zjistila, že čeká miminko. Kvůli dítěti se pokusila o navázání vztahu s bývalým partnerem, který se k ní následně nastěhoval zpět. “Bylo to v době Covidu, měla jsem o nenarozeného syna obavy. Přítel však můj strach vůbec nerespektoval. Byl vůči mě vulgární. Také mi neustále lhal a utíkal za kamarády. Když jsem byla v devátém měsíci, poprvé mě fyzicky napadl,” popisuje Petra, co prožívala v období těhotenství.

 

Partner po porodu o svého syna nejevil žádný zájem: “Často byl pod vlivem návykových látek, které stále užíval. Nadávky, urážení a ponižování byly na denním pořádku. Syn byl hodně plačtivý.”  Když pak jedna z hádek vyústila v další fyzické napadení, rozhodla se pro definitivní konec. 

 

Žije pouze z rodičovského příspěvku a přídavku na dítě

 

Petra bydlí ve svém bytě, na který splácí hypotéku. “Mé příjmy pokryjí jen náklady na bydlení. Na ostatní věci jako je jídlo, domácnost nebo oblečení mi už nic nezbývá,” říká Petra, která nyní pobírá pouze rodičovský příspěvek s přídavkem na dítě. Syna má ve výhradní péči. Jeho otec alimenty neplatí, proto se Petra chystá požádat o náhradní výživné. Veškerý svůj čas Petra věnuje malému Honzíkovi, který rád maluje a hraje si s autíčky, vláčkem nebo stavebnicí.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Petra z Českých Budějovic děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz