Maminka Pavlína z Frýdku-Místku

You are here:
Po zaplacení běžných výdajů nezbývá na jídlo

Období pomoci: 

Prosinec 2023 – Březen 2024
Po zaplacení běžných výdajů nezbývá na jídlo

Pavlína (34 let) je už šest let sama se svými dvěma dětmi –  Vojtou (13 let) a Maruškou (9 let). Vojta rád chodí na ryby, hraje šachy a pěstuje exotické kytky. Maruška se věnuje vyrábění, malování a je fanynkou Harryho Pottera. 

 

Po napadení od něj odešla

S Vojtovým otcem se Pavlína seznámila jako čerstvě plnoletá: “Byli jsme kamarádi a následně jsme se do sebe zamilovali. Typická mladá láska. Hodně věcí jsem přehlížela a tolerovala. Až po nějaké době jsem se dozvěděla, že má přítel velké dluhy. Po roce vztahu jsem otěhotněla.” Když se narodil syn Vojta, snažila se Pavlína žít s partnerem jako rodina, ale moc se to nedařilo. “V žádné práci nevydržel, projevily se u něj psychické problémy. Několikrát byl hospitalizován v psychiatrické léčebně. Napadl mě a musela při tom zasahovat policie,” popisuje Pavlína potíže, po nichž od partnera odešla.

 

Kradl jí věci 

Po roce Pavlína začala žít s kamarádem z mládí. Brzy se jim narodila dcera Maruška, ale jejich soužití se poté zhoršilo: “Začalo peklo. Začal lhát, pil, hrál na automatech. Bral mi věci a dával je do zastavárny, aby měl na hraní. Jeho nástup do vězení za neplacení výživného na svého syna z předchozího vztahu se proto mě stal vysvobozením.

 

Alimenty platí jen sporadicky

Pavlína teď žije s dětmi sama a snaží se jim vytvářet hezký domov: “Přestěhovali jsme se do většího bytu, aby děti měly soukromí a prostor. Ve starém bytě jsem musela nechat ledničku, která patřila do vybavení bytu, takže jí nemám a novou si nemohu dovolit. Po zaplacení nájmu a běžných výdajů mi skoro nic nezbyde.” Otcové se podle Pavlíny o děti nezajímají a alimenty platí jen sporadicky. Pavlína je tak vymáhá exekučně, zažádala si o náhradní výživné. Kromě mzdy ze zaměstnání pobírá ještě příspěvek na bydlení a přídavky na děti.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny (těstoviny, rýže, ovoce, šťáva, maso, vajíčka, olej, mouka, cukr, zelenina, mléčné výrobky, sladkosti, uzeniny)
  • Drogerie (prací prášek, aviváž, sprchové gely, jar, cif, mycí prostředky, zubní kartáčky, zubní pasty, toaletní papír)
  • Lednička s šuplíkovým mrazákem (3 šuplíky)
  • Poukázka na nákup do Lidlu
  • Poukázka na nákup obuvi do Sportisima

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!