Maminka Pavlína z Frýdku-Místku

You are here:
Po zaplacení běžných výdajů nezbývá na jídlo

Pavlína (34 let) je už šest let sama se svými dvěma dětmi –  Vojtou (13 let) a Maruškou (9 let). Vojta rád chodí na ryby, hraje šachy a pěstuje exotické kytky. Maruška se věnuje vyrábění, malování a je fanynkou Harryho Pottera. 

 

Po napadení od něj odešla

S Vojtovým otcem se Pavlína seznámila jako čerstvě plnoletá: “Byli jsme kamarádi a následně jsme se do sebe zamilovali. Typická mladá láska. Hodně věcí jsem přehlížela a tolerovala. Až po nějaké době jsem se dozvěděla, že má přítel velké dluhy. Po roce vztahu jsem otěhotněla.” Když se narodil syn Vojta, snažila se Pavlína žít s partnerem jako rodina, ale moc se to nedařilo. “V žádné práci nevydržel, projevily se u něj psychické problémy. Několikrát byl hospitalizován v psychiatrické léčebně. Napadl mě a musela při tom zasahovat policie,” popisuje Pavlína potíže, po nichž od partnera odešla.

 

Kradl jí věci 

Po roce Pavlína začala žít s kamarádem z mládí. Brzy se jim narodila dcera Maruška, ale jejich soužití se poté zhoršilo: “Začalo peklo. Začal lhát, pil, hrál na automatech. Bral mi věci a dával je do zastavárny, aby měl na hraní. Jeho nástup do vězení za neplacení výživného na svého syna z předchozího vztahu se proto mě stal vysvobozením.

 

Alimenty platí jen sporadicky

Pavlína teď žije s dětmi sama a snaží se jim vytvářet hezký domov: “Přestěhovali jsme se do většího bytu, aby děti měly soukromí a prostor. Ve starém bytě jsem musela nechat ledničku, která patřila do vybavení bytu, takže jí nemám a novou si nemohu dovolit. Po zaplacení nájmu a běžných výdajů mi skoro nic nezbyde.” Otcové se podle Pavlíny o děti nezajímají a alimenty platí jen sporadicky. Pavlína je tak vymáhá exekučně, zažádala si o náhradní výživné. Kromě mzdy ze zaměstnání pobírá ještě příspěvek na bydlení a přídavky na děti.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Pavlína z Frýdku-Místku děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz