Maminka Nikola z Českých Budějovic

You are here:
Partner byl hrubý na mě i na novorozeného syna

Nikola (32 let) se plně věnuje synovi Adámkovi (15 měsíců), který má nyní průzkumnické období, kdy ho baví běhat a objevovat svět.

 

S partnerem se Nikola seznámila přes seznamku a ze začátku se jednalo o velkou lásku. Jejich vztah byl následně ovšem jako “na houpačce”: “Hrozně rychle chtěl dítě, ale pak mě obviňoval, že určitě není jeho”. Nikola žila v neustálém napětí, protože partner často užíval alkohol, což hodně ovlivňovalo jeho nálady. Po porodu Adámka se podle Nikoly choval nevhodně také k němu. “Když se Adámek více projevoval, byl naštvaný, ignoroval ho, zavíral před ním dveře a nadával mu sprostými slovy,” popisuje Nikola partnerovo chování vůči jejich teprve několika měsíčnímu synovi.

 

Návštěvě partnerské poradny se vysmál

Nikola se snažila situaci řešit: “Několikrát jsem navrhovala navštívit partnerskou poradnu, ale partner se mi pokaždé vysmál.” Podpory od něho se jí nedostalo ani po smrti dědy, kdy potřebovala útěchu. Nikola začala sama chodit na terapie, díky čemuž získala zpět ztracené sebevědomí. Po dvou a půl letech našla odvahu z nefunkčního vztahu odejít. 

 

Postavila se na vlastní nohy

 

Nikola se společně s malým Adámkem přesunula do startovacího bytu, který obdržela od města. Chybí jí v něm však pračka: “Musela jsem jí prodat, když jsme se před půl rokem stěhovali z garsonky, protože přítelovo vybavení bylo podle něj kvalitnější.” Nikola v současné době pobírá rodičovský příspěvek a přídavek na dítě, k tomu jí bývalý partner hradí výživné. Příležitostně chodí na brigády.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Nikola z Českých Budějovic děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz