Maminka Nikola z Českých Budějovic

You are here:
Partner byl hrubý na mě i na novorozeného syna

Období pomoci: 

Prosinec 2023 – Březen 2024
Partner byl hrubý na mě i na novorozeného syna

Nikola (32 let) se plně věnuje synovi Adámkovi (15 měsíců), který má nyní průzkumnické období, kdy ho baví běhat a objevovat svět.

 

S partnerem se Nikola seznámila přes seznamku a ze začátku se jednalo o velkou lásku. Jejich vztah byl následně ovšem jako “na houpačce”: “Hrozně rychle chtěl dítě, ale pak mě obviňoval, že určitě není jeho”. Nikola žila v neustálém napětí, protože partner často užíval alkohol, což hodně ovlivňovalo jeho nálady. Po porodu Adámka se podle Nikoly choval nevhodně také k němu. “Když se Adámek více projevoval, byl naštvaný, ignoroval ho, zavíral před ním dveře a nadával mu sprostými slovy,” popisuje Nikola partnerovo chování vůči jejich teprve několika měsíčnímu synovi.

 

Návštěvě partnerské poradny se vysmál

Nikola se snažila situaci řešit: “Několikrát jsem navrhovala navštívit partnerskou poradnu, ale partner se mi pokaždé vysmál.” Podpory od něho se jí nedostalo ani po smrti dědy, kdy potřebovala útěchu. Nikola začala sama chodit na terapie, díky čemuž získala zpět ztracené sebevědomí. Po dvou a půl letech našla odvahu z nefunkčního vztahu odejít. 

 

Postavila se na vlastní nohy

 

Nikola se společně s malým Adámkem přesunula do startovacího bytu, který obdržela od města. Chybí jí v něm však pračka: “Musela jsem jí prodat, když jsme se před půl rokem stěhovali z garsonky, protože přítelovo vybavení bylo podle něj kvalitnější.” Nikola v současné době pobírá rodičovský příspěvek a přídavek na dítě, k tomu jí bývalý partner hradí výživné. Příležitostně chodí na brigády.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Poukázka na nákup potravin (Lidl, Albert, Billa, Kaufland, Penny, Tesco nebo  Globus)
  • Drogerie (prací prášek a gel na dětské prádlo, aviváž, jar, tekuté mýdlo, dětské vlhčené ubrousky, Indulona)
  • Pokračovací mléčná kojenecká výživa 3 zn. dmBio, neslazené obilné kaše zn. dmBio
  • Dětské pleny vel. 5 (zn. Lupilu, Albert)
  • Menší stůl do kuchyně (75 x 75 cm nebo 75 x 50 cm) – může být použitý

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!