Maminka Nikola z Brna

You are here:
V dubnu bez důvodu uhodil syna.

Období pomoci: 

Prosinec 2022 – duben 2023
Nikola (31 let) žije sama se synem Tadeáškem (11 let) od letošního dubna, kdy odešla od svého manžela kvůli tomu, že vztáhl ruku na syna.

“Psal se rok 2015 a přišla láska, já jsem tehdy byla maminka malého Tadeáška, ale ani to nebránilo novému vztahu. Po třech letech byla svatba a manžel si osvojil mého syna. S otcem syna se nevídám, seznámili jsme se na vesnické zábavě, Tadeášek byl neplánovaný. Potom už jsme se neviděli,” vysvětluje Nikola rodinné poměry.

Manželství ovšem podle Nikoly moc dlouho šťastné nebylo: “Bohužel jsem onemocněla a rok jsem byla střídavě doma a v nemocnici. Přišel zlom, covid a můj invalidní důchod. Manžel přestal chodit do práce, chvíli byl na OČR, chvíli zase v pracovní neschopnosti.”

“Přišli jsme o střechu nad hlavou”

 Rodinná situace se u Nikoly doma zhoršovala a finanční problémy se prohlubovaly: “V roce 2020 jsme přišli o střechu nad hlavou, přišla insolvence a velký finanční boj. Psychický teror a manželova závislost na opiátech. On byl doma a já i přes své zdravotní problémy vydělávala na dluhy a živobytí, musela jsem. Zlom přišel letos v dubnu, když manžel bez důvodu uhodil syna a následně chtěl uhodit mě, protože chtěl peníze, které jsme neměli. Pomohli mi přátelé. Našla jsem nám malý byt, malému školu a chodím do práce, k práci stále pobírám invalidní důchod.”

Nikolu teď čeká soudní stání o svěření Tadeáška do výhradní péče a soudní stání ohledně alimentů. Momentálně je Nikola v insolvenci, ze které jsou placeny dluhy a teprve zbytek peněz se dostane přímo k ní.

Jak jsme pomohli

  • Trvanlivé potraviny
  • Drogerie
  • Rohová pohovka
  • Lednice s mrazákem
  • Jídelní stůl s židlemi

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!