Maminka Nikola z Brna

You are here:
Nikola (31 let) žije sama se synem Tadeáškem (11 let) od letošního dubna, kdy odešla od svého manžela kvůli tomu, že vztáhl ruku na syna.

“Psal se rok 2015 a přišla láska, já jsem tehdy byla maminka malého Tadeáška, ale ani to nebránilo novému vztahu. Po třech letech byla svatba a manžel si osvojil mého syna. S otcem syna se nevídám, seznámili jsme se na vesnické zábavě, Tadeášek byl neplánovaný. Potom už jsme se neviděli,” vysvětluje Nikola rodinné poměry.

Manželství ovšem podle Nikoly moc dlouho šťastné nebylo: “Bohužel jsem onemocněla a rok jsem byla střídavě doma a v nemocnici. Přišel zlom, covid a můj invalidní důchod. Manžel přestal chodit do práce, chvíli byl na OČR, chvíli zase v pracovní neschopnosti.”

“Přišli jsme o střechu nad hlavou”

 Rodinná situace se u Nikoly doma zhoršovala a finanční problémy se prohlubovaly: “V roce 2020 jsme přišli o střechu nad hlavou, přišla insolvence a velký finanční boj. Psychický teror a manželova závislost na opiátech. On byl doma a já i přes své zdravotní problémy vydělávala na dluhy a živobytí, musela jsem. Zlom přišel letos v dubnu, když manžel bez důvodu uhodil syna a následně chtěl uhodit mě, protože chtěl peníze, které jsme neměli. Pomohli mi přátelé. Našla jsem nám malý byt, malému školu a chodím do práce, k práci stále pobírám invalidní důchod.”

Nikolu teď čeká soudní stání o svěření Tadeáška do výhradní péče a soudní stání ohledně alimentů. Momentálně je Nikola v insolvenci, ze které jsou placeny dluhy a teprve zbytek peněz se dostane přímo k ní.

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Nevybrali jste si v seznamu přání?

Přispějte na nákup materiální pomoci zasláním finančního daru.