Maminka Michaela z Brna

You are here:
Michaela (47 let) žije sama s dcerou Andreou (14 let) a synem Petrem (8 let) od té doby, co dokázala po několika neúspěšných pokusech odejít od partnera.

S otcem dětí se poznala přes kamarádku: “Tenkrát jsem se rozváděla, z prvního vztahu děti nemám. Chtěla jsem dát šanci člověku, kterému bych šanci pravděpodobně nikdy nedala, kdyby mě můj první manžel nezklamal. Byla to ale osudová chyba. Každý mě od vztahu s cizincem, navíc s Arabem, odrazoval.” 

Už od začátku nebyla atmosféra ve vztahu ideální. Michaela si ale myslela, že sehrát se s cizincem chce čas. “Partner mě ale postupně připravil o veškeré finance. Do toho jsem otěhotněla. Vzhledem k mému věku jsem po dětech dlouho toužila. Narodila se mi krásná dcerka,” vypráví Michaela. 

 

Nedokázala jsem se s ním rozejít

Michaela se po rodičovské dovolené vrátila do práce. ”Náš vztah fungoval harmonicky pouze do doby, než jsem po něm chtěla, aby začal také pracovat a pomáhat mi s péčí o rodinu. To bylo zle. Snažila jsem se s ním rozejít, ale začal být zlý a psychicky mě vydíral, čímž trpěla i dcera,” líčí Michaela a dodává, že kvůli partnerově narůstající agresi se s ním nedokázala rozejít.

 

Onemocněla jsem rakovinou

Michaela si pro svoji dceru přála sourozence. Na chvíli proto neřešila problémy ve vztahu a narodil se jí syn. “Přítel začal pracovat v Německu, což bylo dobré, protože domů jezdil přibližně dvakrát nebo třikrát do roka. Už se nejednalo o vztah, vracel se pouze vyprat prádlo. Měla jsem tak s dětmi klid,” říká Michela a doplňuje, že se tehdy o děti dokázala dobře postarat, protože měla i dobré zaměstnání. Jenže to se změnilo: “Když přítel nasekal dluhy, chtěla jsem, aby od nás definitivně odešel. To se dlouho nedařilo. Odešel až poté, co jsem onemocněla rakovinou.” 

 

Kromě léčby začala Michaela řešit, kdo vychová její děti, kdyby tady nebyla: “Odejít ze světa s pocitem, že zničím život dvěma šikovným dětem, je pro mě horší  pocit než to, že umřu. Otec dětí se s dětmi vídá. Někdy jednou týdně, někdy jednou za měsíc. Syna si někdy bere i domů, dcera s ním ale v kontaktu být nechce.” 

 

Michaela je nyní v invalidním důvodu, k němuž pobírá příspěvek na bydlení, přídavky na děti a dávky hmotné nouze. Alimenty bývalý partner platí.

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Michaela z Brna děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz