Maminka Martina z Prahy (4)

You are here:
„Otce dětí víc zajímali kamarádi a alkohol.“

Období pomoci: 

LISTOPAD – PROSINEC 2021
Martině je 27 let a stará se o tři syny, Davida (10 let), Martina (8) a Alexandra (6 let).

„Otce svých dětí jsem poznala hodně mladá. Na začátku vztahu jsem si říkala, že je to ten pravý. Byl Slovák, moc hodný, byla jsem s ním šťastná. V osmnácti letech jsem poprvé otěhotněla a narodil se nám syn David. Po dvou letech se narodil syn Martin a po dalších dvou syn Alexandr. Bohužel nám ale přítel postupně přestal dávat svou pozornost, byla jsem na vše sama. Více než rodina ho zajímali kamarádi, alkohol, a to se projevovalo v našem vztahu. Stále častěji jsme se hádali, křičel na nás, nestaral se, dělal si, co chtěl. Pak si našel novou přítelkyni, několik dní se ani neukázal doma. Nakonec jsem to nevydržela a odstěhovala se s dětmi do azylového domu. Bála jsem se, že to nezvládnu a že se sama nedokážu o děti postarat. Musela jsem se i nějakou dobu léčit na psychiatrii. V té době mi hodně pomohla moje máma, bez ní bych to nezvládla,” popisuje Martina.

Podařilo se získat městský byt
Martina momentálně bydlí s dětmi v městském bytě: “Dva roky jsme čekali na městský byt, který se nám podařilo získat a jsem moc šťastná, že můžu žít v klidu se svými dětmi. Kluci mají blízko školu i školku a moc se nám tam líbí.“

Synové jsou pro Martinu vším
I když je Martina sama se třemi syny, nikdy nelitovala: “Synové jsou pro mě vším, a i když jsem je měla brzy, nelitovala jsem toho. Nejstarší David rád natáčí videa na Tik Tok a jako většina kluků má rád hry Fortnite atd. Martin miluje fotbal a parkur, na vše má hned pohotovou odpověď. Alexandr rád jí, chodí do parku a na hřiště. Jejich otec se s nimi vídá minimálně, kluci k němu ani moc nechtějí po tom, jak se k nám choval. Alimenty ale na všechny tři kluky platí, i když to není mnoho.”

Jak jsme pomohli

  • Drogerie
  • Trvanlivé potraviny 
  • Notebook 
  • Podzimní/zimní oblečení pro děti
  • Školní potřeby

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!