Maminka Martina z Prahy (4)

You are here:

„Otce svých dětí jsem poznala hodně mladá. Na začátku vztahu jsem si říkala, že je to ten pravý. Byl Slovák, moc hodný, byla jsem s ním šťastná. V osmnácti letech jsem poprvé otěhotněla a narodil se nám syn David. Po dvou letech se narodil syn Martin a po dalších dvou syn Alexandr. Bohužel nám ale přítel postupně přestal dávat svou pozornost, byla jsem na vše sama. Více než rodina ho zajímali kamarádi, alkohol, a to se projevovalo v našem vztahu. Stále častěji jsme se hádali, křičel na nás, nestaral se, dělal si, co chtěl. Pak si našel novou přítelkyni, několik dní se ani neukázal doma. Nakonec jsem to nevydržela a odstěhovala se s dětmi do azylového domu. Bála jsem se, že to nezvládnu a že se sama nedokážu o děti postarat. Musela jsem se i nějakou dobu léčit na psychiatrii. V té době mi hodně pomohla moje máma, bez ní bych to nezvládla,” popisuje Martina.

Podařilo se získat městský byt
Martina momentálně bydlí s dětmi v městském bytě: “Dva roky jsme čekali na městský byt, který se nám podařilo získat a jsem moc šťastná, že můžu žít v klidu se svými dětmi. Kluci mají blízko školu i školku a moc se nám tam líbí.“

Synové jsou pro Martinu vším
I když je Martina sama se třemi syny, nikdy nelitovala: “Synové jsou pro mě vším, a i když jsem je měla brzy, nelitovala jsem toho. Nejstarší David rád natáčí videa na Tik Tok a jako většina kluků má rád hry Fortnite atd. Martin miluje fotbal a parkur, na vše má hned pohotovou odpověď. Alexandr rád jí, chodí do parku a na hřiště. Jejich otec se s nimi vídá minimálně, kluci k němu ani moc nechtějí po tom, jak se k nám choval. Alimenty ale na všechny tři kluky platí, i když to není mnoho.”