Maminka Martina z Karlovarska

You are here:
Denně mě bil

Martina (38 let) vychovává sama tři děti, Tomáše (15), Šimona (5) a Anetku (3 roky). Nejstarší Tomáš chodí do deváté třídy a dále by chtěl studovat informatiku. Mladší Šimon si rád hraje s roboty a tanky a Anetka s panenkami. Oba od září navštěvují mateřskou školu.

 

 

S otcem Tomáše se Martina seznámila před šestnácti lety. Po půl roce otěhotněla a narodil se syn. Vztah se ovšem po šesti letech rozpadl. “Přítel měl dlouhodobé psychické potíže, bral léky a časem přestal chodit i do práce,” popisuje Martina, která následně zažádala o svěření syna do své péče a stanovení výživného.  “Protože ale nepracuje, nic od něj nedostávám, a tak pobírám alespoň náhradní výživné,” dodává. 

 

Neustále ji vydíral

Po pár letech se Martina seznámila s otcem Šimona a Anetky. Soužití s jejich otcem vypadalo zpočátku idylicky: “Byl na mě s Tomáškem hodný. Líbilo se mi na něm, že se o nás snažil postarat a že byl velmi pracovitý.” To se ale po nějaké době změnilo: “Začal hodně pít a navštěvovat bary. Padla první facka a poté mě denně bil. Také mi byl nevěrný.” Martina se od partnera bála odejít a neměla kam jít. Odstěhovat se jí podařilo až po roce, načež zjistila, že čeká dvojčátka. Jedno z nich ovšem zemřelo. Sama se v té době navíc potýkala se zdravotními problémy: “Lékaři mi zjistili nález na čípku, a tak jsem musela dvakrát podstoupit zákrok. Partner mě stále vydíral. Nakonec jsem zjistila, že proti němu nemám šanci a vzala ho zpět.” Následně se jim neplánovaně narodila Anetka. “Situace se na chvíli zlepšila, ale po třech letech začalo vše znovu. Nevracel se domů, věčně neměl peníze, napadal slovně mého syna z prvního vztahu a před dětmi hrozně křičel. Po poslední zjištěné nevěře jsem ho v létě po sedmi letech vyhodila z bytu,” vysvětluje Martina.  

 

Zůstala s dětmi bez peněz

 

V současné době si Martina hledá práci na zkrácený úvazek: “Je to ale složité. Když jsou děti nemocné, musím být s nimi doma. Nemám nikoho, kdo by mi je pohlídal.” Její současný příjem tak tvoří pouze příspěvek na bydlení, příspěvek na živobytí,  přídavky na děti a náhradní výživné na syna Tomáše. Otec Šimona a Anetky výživné neplatí. Čeká se na soud. “Mám problém s uhrazením nedoplatku za energie. Na celý měsíc mi zbývají jen tři tisíce korun,” popisuje Martina aktuální potíže. Hrozí jí také vystěhování z bytu.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Martina z Karlovarska děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz