Maminka Marika z Královehradecka

You are here:
Když jsem zjistila, že jsem těhotná, začalo to mezi námi drhnout

Období pomoci: 

Září 2023 – leden 2024
Marika (29 let) se stará o své dvě děti - holčičku Eliss (9 let) a chlapečka Matthewa (8 let). Eliss miluje malování a skládání puzzle. Matthew si rád hraje s autíčky a staví z kostek. Obě děti navštěvují základní školu.

 

Složité vztahy s otci dětí

Mariku seznámil s Matthewovým otcem společný známý asi před dvanácti lety. “Žili jsme spolu asi rok, ale nefungovalo nám to, tak jsme si šli každý svoji cestou,” vypráví Marika a dodává, že s otcem dcery Eliss se seznámila přes internet. “Začátek byl krásný, moc jsme si rozuměli a měli se rádi. Ale pak jsem se dozvěděla, že byl drogově závislý a spoustě lidem ublížil, ale říkal mi, že je už přes tři roky čistý. Po pár měsících od seznámení jsem zjistila, že jsem těhotná a v tu dobu to mezi námi začalo drhnout, už jsem necítila lásku z jeho strany jako na

začátku,” vysvětluje Marika, která se pak vrátila k předchozímu příteli a odletěla s ním do Anglie.

Tam se narodila malá Eliss: ”Partner řekl, že dceru přijme za svoji. Vše bylo krásné. Po narození dcery se o nás moc hezky staral a já byla konečně spokojená. Když ale přišel o práci, začalo to skřípat. Brzy po Eliss se narodil Matthew, ale partner se o mě ani o děti vůbec nestaral. Často nebyly peníze ani na jídlo, ani na bydlení.” 

 

S pomocí sociálních služeb se pak Marika s oběma dětmi vrátila do Česka. 

 

Snažím se ze všech sil, aby se děti měly dobře

 

Po návratu do Česka našla Marika s dětmi útočiště v azylových domech v Pardubicích a Hradci Králové. Teď bydlí v menším městě. Hodně jí pomáhá její maminka: “Občas, když potřebuji, tak dětem koupí, co potřebují, ale vím, že hodně pracuje a nechci, aby peníze, které může využít jinak, dávala tam, kam nemusí.”

 

Podle Mariky se nyní ozval i Elissin otec a společně pracují na tom, aby s dcerou navázal vztah. Marika s ním sice nevychází, ale ráda by, aby Eliss měla s otcem dobrý vztah. “Matthewův otec se o Matthewa moc nestará. Platí ale alimenty. Přesto mám momentálně finanční problémy a tady na vesnici se mi nedaří sehnat práci. Ráda bych se s dětmi přestěhovala do města a začala nový život,” dodává Marika s tím, že právě shání práci jako prodavačka nebo uklízečka, nastoupit do práce by mohla klidně okamžitě.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi.

 

 

Jak jsme pomohli

  • Poukázka na nákup potravin do Lidlu
  • Drogerie (hygienické potřeby, prací prášek, aviváž, jar, písek na mytí, šampony, sprchové gely)
  • Židle – 4 ks (ideálně omyvatelné)
  • Hračka pro dceru Elinku – miminko co mluví a brečí
  • Hračka pro syna Matýska – vrtulník na dálkové ovládání

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!