Maminka Marie z Olomouce

You are here:
Pro potraviny si chodím do potravinové banky.

Marie (40 let) je samoživitelkou již tři roky. V péči má syny Samuela Mathyase (6 let) a Michaela Alexandra (3 roky). Nejstarší syn Vojtěch (12 let) je v péči svého otce, Marie si ho bere na prázdniny.

 

Ztratila víru ve společnou budoucnost

S otcem nejstaršího syna Vojtěcha se Marie poznala během studia na vysoké škole: “Rozešli jsme se tři roky po narození syna. Vdaná jsem za něj nebyla.” Otce druhého syna Samuela Mathyase příliš neznala, šlo jen o krátkou známost.  S otcem nejmladšího syna Michaela Alexandra se Marie seznámila v divadle, následně došlo i na svatbu. Po roce a půl od narození nejmladšího syna se však jejich soužití začalo zhoršovat. “Ze strany manžela docházelo k psychickému týrání. Zároveň začal fyzicky trestat staršího syna,” uvádí Marie, která proto následně od manžela odešla a rozvedla se s ním.

 

Kvůli péči o mladšího syna nemůže pracovat

Po rozvodu se Marie přestěhovala do družstevního bytu. Do práce kvůli opožděnému vývoji nejmladšího syna zatím nemůže nastoupit, protože ho ještě nepřijali do školky. Po té, co jí skončil rodičovský příspěvek, podala si žádost o příspěvek na péči. “Mezi moje momentální příjmy patří přídavky na děti, příspěvek na bydlení a výživné na nejmladšího syna,” dodává s tím, že tyto příjmy pokryjí pouze nezbytné výdaje. Pro potraviny si chodí do potravinové banky. 

 

Narozeniny bez dárku 

 

Starší syn letos začal chodit do školy a Marie by mu chtěla dopřát zájmové kroužky: ”Samuel Mathyas měl narozeniny a nemohla jsem mu nic koupit, tak bych mu dodatečně ráda něco dala. Přeje si autodráhu”.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Marie z Olomouce děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz