Maminka Marie z Mělnicka

You are here:
Partner si našel milenku, když byl dceři rok

Marie (26 let) žije sama s dcerou Magdalenou (4 roky). Samoživitelkou je tři roky.

 

S otcem dcery se Marie seznámila prostřednictvím jeho sestry. V začátcích jejich vztah fungoval. Po narození dcery byli partneři ještě nějakou dobu spolu, ale soužití se postupně zhoršovalo. Podle Marie začal partner kromě alkoholu užívat tvrdé drogy a byl agresivní, což vedlo k domácímu násilí. Najevo vyšla také nepříjemná skutečnost: “Partner prováděl finanční podvody, do kterých se snažil zatáhnout i mě.” Aby toho nebylo málo, našel si v době, kdy byl dceři jeden rok, milenku. “Po pár měsících mě kontaktovala s tím, že je těhotná a požadovala po mě, abych s partnerem ukončila veškeré vztahy a nechala ho s ní,” popisuje Marie, která vztah následně ukončila.

 

Otec o dceru nejeví zájem a nehradí výživné

Malou Magdalenu soud svěřil do péče Marii, otec se o dceru nezajímá: “Otec dcery souhlasil s jejím svěřením do mé péče, jenže to bylo v době, kdy jsme ještě byli spolu. Když byl minulý rok v prosinci soud, u něhož jsem žádala o zvýšení výživného, tak se nedostavil a jen poslal mail, že nesouhlasí vůbec s ničím.” Bývalý partner o dceru nejeví zájem, výživné na dceru nehradí a Marie o něm nyní nemá žádné zprávy. Podala na něj trestní oznámení a dostává alespoň náhradní výživné. K němu pobírá přídavky na děti, příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení. “Přes prázdniny jsem neměla možnost pracovat, protože školka byla zavřená a já jsem se musela starat o dceru,” uvádí Marie, které se nyní podařilo najít zaměstnání na pozici prodavačky. Má však obavy, aby vše zvládla skloubit s péčí o dceru: “Práce je na směny a i když dcera chodí do školky, nemám pro ni jiné hlídání, ani nikoho na výpomoc.”

 

Marii v současné době trápí také bydlení: “Momentálně jsem v azylovém domě, který ukončuje svoji funkci. Obvolávala jsem náhradní bydlení, ale v tuto chvíli nejsou nikde volná místa.” 

 

Magdalena ráda zpívá

 

Magdalena chodí do školky, baví jí zpěv, tanec a má moc ráda zvířátka. “Dcera zbožňuje Elsu z Ledového království a moc by si přála šaty s jejím motivem,” dodává Marie. 

 

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Marie z Mělnicka děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz