Maminka Marie z Kostelce nad Orlicí

You are here:
Nezbývá mi na potraviny, chodím do potravinové banky

Období pomoci: 

Listopad 2023 – leden 2024
Nezbývá mi na potraviny, chodím do potravinové banky

Marie (51 let) žije sama se svými dětmi Tadeášem (16 let) a Terezkou (7 let) už tři roky.

 

Odešla od násilnického partnera

S otcem syna Tadeáše seznámila Marii sestra. Přestěhovala se za ním na Moravu, kde se jim po jedenácti letech narodil syn Tadeáš. Marie uvádí, že jejich vztah nebyl nikdy ideální: “Partner byl majetnický a pro ránu nešel daleko. Když byly Tadeášovi dva roky, zbil mě tak, že jsem skončila na traumatologii. Proto jsem od něho odešla k mým rodičům.”

 

Našel si milenku

Otec dcery Terezy je výrazně mladší než Marie. “Měli jsme spolu krásný vztah, strávili jsme spolu šest let. Poté ale vyšlo najevo, že má milenku a tím to mezi námi skončilo,” popisuje Marie důvod rozpadu druhého vztahu. Dceři bylo v té době pět let.

 

Děti udržují s otci kontakt, Tadeáš však kvůli otcovým problémům s alkoholem méně.

 

Pomáhá potravinová banka

 

Dcera Tereza právě nastoupila do první třídy, syn Tadeáš studuje druhým rokem střední školu v Hradci Králové. Marie pracuje jako uklízečka v domově s pečovatelskou službou. K tomu pobírá sociální dávky a výživné na obě děti. Nízký příjem nepokryje veškeré náklady: “Nezbývá mi na jídlo, hygienu ani na potřeby dětí. Chodím do potravinové banky v Kostelci nad Orlicí.”

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny (maso, zelenina, ovoce, rýže, těstoviny, mléčné výrobky, …)
  • Drogerie (sprchové gely, prací prášek, pasta na zuby, šampon, toaletní papír, …)
  • Oblečení pro syna – spodní prádlo vel. L a ponožky vel. 46
  • Boty pro syna – zimní nebo botasky (velikost 45-46), ideálně poukaz na nákup v prodejně v Kostelci, aby si mohl boty odzkoušet
  • Kalhoty pro maminku vel. 36

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!