Maminka Marie z Kostelce nad Orlicí

You are here:
Nezbývá mi na potraviny, chodím do potravinové banky

Marie (51 let) žije sama se svými dětmi Tadeášem (16 let) a Terezkou (7 let) už tři roky.

 

Odešla od násilnického partnera

S otcem syna Tadeáše seznámila Marii sestra. Přestěhovala se za ním na Moravu, kde se jim po jedenácti letech narodil syn Tadeáš. Marie uvádí, že jejich vztah nebyl nikdy ideální: “Partner byl majetnický a pro ránu nešel daleko. Když byly Tadeášovi dva roky, zbil mě tak, že jsem skončila na traumatologii. Proto jsem od něho odešla k mým rodičům.”

 

Našel si milenku

Otec dcery Terezy je výrazně mladší než Marie. “Měli jsme spolu krásný vztah, strávili jsme spolu šest let. Poté ale vyšlo najevo, že má milenku a tím to mezi námi skončilo,” popisuje Marie důvod rozpadu druhého vztahu. Dceři bylo v té době pět let.

 

Děti udržují s otci kontakt, Tadeáš však kvůli otcovým problémům s alkoholem méně.

 

Pomáhá potravinová banka

 

Dcera Tereza právě nastoupila do první třídy, syn Tadeáš studuje druhým rokem střední školu v Hradci Králové. Marie pracuje jako uklízečka v domově s pečovatelskou službou. K tomu pobírá sociální dávky a výživné na obě děti. Nízký příjem nepokryje veškeré náklady: “Nezbývá mi na jídlo, hygienu ani na potřeby dětí. Chodím do potravinové banky v Kostelci nad Orlicí.”

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Marie z Kostelce nad Orlicí děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz