Maminka Marie z Klatovska

You are here:
Otec dcery odmítá její postižení

Marie (32 let) vychovává sama dceru Terezku (5 let), která trpí středně těžkou mentální retardací s prvky autismu.

S Terezky otcem se Marie poznala před šesti lety v zaměstnání, kdy oba pracovali ve stejném hotelu. Začali spolu žít a po dvou letech se jim narodila Terezka. “Když měla Terka druhé narozeniny, začali jsme pociťovat, že každý máme jiný názor na výchovu. Pediatr v tuto dobu začal mít podezření na autismus, což partner začal stavět proti mně. Byl toho názoru, že Terka nemá autismus, nýbrž že já jsem zanedbala její výchovu,” popisuje Marie s tím, že otec stále zastává tento názor. Nepřesvědčilo ho ani stanovení diagnózy lékaři. 

Oporou jsou rodiče

Po čtyřech letech se kvůli trvajícím neshodám jejich vztah rozpadl. Otec Terezky postupně přestal o dceru jevit zájem: “Úplně přerušil kontakt a nechce  s námi mít nic společného. Snažili jsme se využít služby podporovaného setkávání, kde byla u setkání i sociální pracovnice, ale bez výsledku.” Marie často jezdí s Terezkou ke svým rodičům, kteří jí s péčí pomáhají.

 

Chybí prostředky na vybavení bytu

 

Od léta bydlí Marie s Terezkou v novém bytě, který se snaží vybavit. Vzhledem k omezeným finančním možnostem a dceřiným specifickým potřebám to ale není jednoduché. Její příjem tvoří příspěvek na péči, příspěvek na živobytí a alimenty. Terezka začala od září navštěvovat speciální mateřskou školu, kam jí Marie vozí autem. “Nyní tam chodí na dvě hodiny denně. Až půjde tento čas prodloužit na čtyři hodiny, budu si hledat brigádu. Momentálně to však ještě nelze,” doplňuje Marie.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Marie z Klatovska děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz