Maminka Marie z Klatovska

You are here:
Otec dcery odmítá její postižení

Období pomoci: 

Prosinec 2023 – Březen 2024
Otec dcery odmítá její postižení

Marie (32 let) vychovává sama dceru Terezku (5 let), která trpí středně těžkou mentální retardací s prvky autismu.

S Terezky otcem se Marie poznala před šesti lety v zaměstnání, kdy oba pracovali ve stejném hotelu. Začali spolu žít a po dvou letech se jim narodila Terezka. “Když měla Terka druhé narozeniny, začali jsme pociťovat, že každý máme jiný názor na výchovu. Pediatr v tuto dobu začal mít podezření na autismus, což partner začal stavět proti mně. Byl toho názoru, že Terka nemá autismus, nýbrž že já jsem zanedbala její výchovu,” popisuje Marie s tím, že otec stále zastává tento názor. Nepřesvědčilo ho ani stanovení diagnózy lékaři. 

Oporou jsou rodiče

Po čtyřech letech se kvůli trvajícím neshodám jejich vztah rozpadl. Otec Terezky postupně přestal o dceru jevit zájem: “Úplně přerušil kontakt a nechce  s námi mít nic společného. Snažili jsme se využít služby podporovaného setkávání, kde byla u setkání i sociální pracovnice, ale bez výsledku.” Marie často jezdí s Terezkou ke svým rodičům, kteří jí s péčí pomáhají.

 

Chybí prostředky na vybavení bytu

 

Od léta bydlí Marie s Terezkou v novém bytě, který se snaží vybavit. Vzhledem k omezeným finančním možnostem a dceřiným specifickým potřebám to ale není jednoduché. Její příjem tvoří příspěvek na péči, příspěvek na živobytí a alimenty. Terezka začala od září navštěvovat speciální mateřskou školu, kam jí Marie vozí autem. “Nyní tam chodí na dvě hodiny denně. Až půjde tento čas prodloužit na čtyři hodiny, budu si hledat brigádu. Momentálně to však ještě nelze,” doplňuje Marie.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Poukázka na nákup potravin do Lidlu
  • Jednorázové dětské pleny vel. 6-7 (do 20 kg)
  • Poukázka na nákup pohonných hmot – tankarta.cz
  • Lednice s mrazákem (nová)
  • Albi tužka s knížkou (denní činnosti, zpívánky 3)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!