Maminka Marie z Frýdku-Místku

You are here:
Po zaplacení veškerých nákladů mi zbývá existenční minimum.

Období pomoci: 

Říjen – květen 2022
Marie (57 let) žije sama se synem Samuelem (14 let) už od jeho narození. Z předešlého manželství má ještě dvě dospělé dcery. Nyní ji trápí zdravotní problémy a taky finanční situace. “S otcem Samuela jsem se seznámila před šestnácti lety na návštěvě u známých. Začali jsme spolu chodit a asi po roce jsem otěhotněla. Celý náš vztah byl od začátku problematický. Když jsem otěhotněla, přestal pracovat a v osmém měsíci těhotenství jsem se s ním rozešla, protože byl stále bez práce. Novou práci si nehledal, nejevil zájem o zajištění rodiny a protože jsem viděla, že moje snahy o domluvu a komunikaci nikam nevedou, vztah jsem ukončila. Po rozchodu se chytil špatné party, začal brát drogy a pít alkohol. Syn byl rozsudkem soudu svěřen do mé péče a otec byl dle rozsudku povinen platit výživné, nicméně nic neplatil. Dopustil se přečinu zanedbání povinné výživy a byl odsouzen k trestu odnětí svobody a trestu obecně prospěšných prací,” popisuje Marie svůj příběh, jak se z ní stala samoživitelka.

Otec zemřel a syn nemá nárok na sirotčí důchod
Podle Marie si Samuel k otci nikdy nevytvořil vztah, neznal ho, otec se o něj nezajímal. A už to ani jiné nebude, otec Samuela totiž zemřel. Marie tak nedostává ani alimenty, vše musí zvládnout financovat sama: “Syn navíc nemá nárok ani na sirotčí důchod, protože jeho otec nepracoval. Nemám možnost si nic ušetřit. Prodělala jsem dětskou mozkovou obrnu, momentálně jsem po operaci očí, mám omezenou hybnost kloubů. Celkem jsem prodělala sedmnáct operací a pohybuji se většinou na invalidním vozíku, někdy s chodítkem či o berlích. Po zaplacení veškerých nákladů mi zbývá existenční minimum.”

Dobré vztahy s dcerami
Marie má z předešlého manželství ještě dcery Marii a Veroniku, obě se jí v její nelehké situace snaží alespoň trochu pomáhat: “Dcera Marie mi pomáhá, když potřebuji k lékařům, bere Samuela na výlety nebo do kina a také jsem moc ráda, že spolu trávíme Vánoce.”

Jak jsme pomohli

  • Postel pro syna 90 x 200 cm
  • Matrace do postele pro syna
  • Matrace Dormeo pro maminku
  • Oblečení pro syna vel. M
  • Potraviny

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!