Maminka Magdaléna ze Znojma

You are here:
Partner začal pít a byl agresivní

Období pomoci: 

Květen – červenec 2023
Maminka Magdalena (33 let) zůstala sama se čtyřmi dětmi - Robertem (14 let), Tomášem (9 let), Terezou (8 let) a Davidem (3 roky).

“Do manželství jsem vstoupila s nejstarším synem Robertem, chtěla jsem utéct od svého agresivního, opilého otce (dědy Roberta), u kterého jsem do té doby žila. V manželství se nám narodil syn Tomáš a dcera Terezka, po jejich narození začal partner také pít a byl agresivní jak na mě, tak na mého nejstaršího syna. Několikrát mě i fyzicky napadl,” popisuje soužití s partnerem Magdalena.  

 

Magdaléna se poté rozhodla s dětmi odejít do azylového domu, kde chtěla začít žít nový život: “V tom roce, co jsem byla v azylovém domě, na mě bývalý partner zahrál opravdu dobré divadlo, uvěřila jsem mu, že se změnil a že nepije, otěhotněla jsem s Davídkem. Netrvalo dlouho a ukázalo se, že je to lež. Rozhodla jsem se, že budu raději sama s dětmi, než aby děti vyrůstaly v takovém prostředí. S dětmi teď bydlím v podnájmu ve Znojmě.” 

 

Magdaléna už má soudně svěřené děti do péče a teď má u soudu podaný návrh na rozvod. Zatím musí vyžít ze sociálních dávek, rodičovského příspěvku a náhradního výživného. Jen co půjde nejmladší syn do školky, chce nastoupit zpátky do práce jako prodavačka. Tato práce ji živila už dříve.

 

My mamince fandíme, fanděte s námi

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie
  • Psací stůl
  • Oblečení pro dceru
  • Notebook pro děti na učení

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!