Maminka Ludmila z Brna

You are here:
Manžel nezvládl, že máme postiženého syna

Období pomoci: 

Červenec – září 2023
Ludmila (58 let) má v péči syna Dominika (17 let). Kromě Dominika má Ludmila tři dospělé děti, které mají vlastní rodiny. Dominik trpí autismem a ADHD, má intoleranci na laktózu a sóju a hodně často ho trápí migrény. Navzdory těmto obtížím je Dominik velmi zvídavý a zajímá se o historii, památky, zvířata a počítačové hry. Chodí na střední školu v Brně.

S manželem byla Ludmila třicet tři let: “Manželství bylo průměrné do doby, než se narodil poslední syn a byla mu v šesti letech přiznána diagnóza atypický autismus a ADHD. Syn byl náročné dítě a vyžadoval celodenní pozornost a dohled. Manžel neunesl postižení syna a začal si opakovaně vyhledávat další známosti”. 


Ludmila se snažila manželovi dát další šanci, ale on se nakonec rozhodl pro rozvod. Ludmila se tak o Dominika stará naplno sama a nepracuje. Kdykoli se pokusila najít si práci, Dominikův zdravotní stav se zhoršoval, a tak byla nucena zaměstnání opustit: “Dominik často nemůže jít do školy kvůli silné migréně a nemůže zůstat sám doma. Péče je celá na mně. Dominikův otec se o syna stará jen zřídka, i když po rozvodu si ho bral pravidelně. Poslední dva měsíce si na syna vzpomněl a vzal si syna na jeden den dvakrát v březnu, od té doby opět ne.”


“Po zaplacení bydlení a dalších nezbytných výdajů mi moc peněz nezbývá”


Ludmila naštěstí nedávno našla o něco levnější bydlení. I tak jsou pro ni finance problém: “Po zaplacení bydlení a dalších nezbytných výdajů mi moc peněz nezbývá. Z toho zbytku platím jídlo, ovoce a zeleninu, nákupy drogerie, léky a vitamíny, které bereme pravidelně. Obuv a oblečení kupuji dle potřeby, a to hlavně synovi, když z něj vyroste. Další peníze dávám za školní výlety a vše co je potřeba. Syn má intoleranci na sóju a mléčné bílkoviny, tudíž neměl ve škole obědy, ty zkoušíme až letos na povolení lékaře.” 

 

My mamince fandíme!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny (mléčné výrobky, ovoce, maso)
  • Drogerie (prací gel, aviváž Silan nebo Lenor, tekuté mýdlo)
  • Mobilní telefon Samsung pro syna
  • Matrace vel. 200 x 80 cm
  • Matrace vel. 200 x 80 cm

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!