Maminka Lucie z Jablonce nad Nisou

You are here:
Ze dne na den odešel za mladší ženou

Období pomoci: 

Květen – červenec 2023
Lucie (34 let) zůstala sama se dvěma syny - Tadeášem (5 a půl roku) a Eliášem (18 měsíců) . Otec synů podle Lucie ze dne na den odešel za mladší ženou. Syny má Lucie ve své péči, na tom se prý dohodla s partnerem bez problémů. Otec platí i alimenty.

“S otcem dětí jsem se seznámila na sociální síti. Napsal mi, poté jsme si psali asi měsíc, než jsme se sešli. Slovo dalo slovo a přijel z Moravy za mnou na sever. Padli jsme si do oka a pak jezdil každý víkend. V práci mu měla končit smlouva, a tak jsme se domluvili, že půjde bydlet ke mně a práci si najde tady. Otěhotněla jsem nečekaně rychle po seznámení, ale o to víc byl syn vítán a milován,” vypráví Lucie o počátcích vztahu. 

 

Dva měsíce po druhém porodu se partner úplně změnil”

 

Rodinné štěstí ovšem netrvalo dlouho. Takřka ze dne na den se Lucie ocitla sama s dětmi: “Po třech letech přišel partner s tím, že by si uměl představit mít druhé dítě, a tak se nám rok na to narodil druhý syn. Ale dva měsíce po porodu se partner úplně změnil, chodil pozdě z práce, přespal na vánočním večírku, na Štědrý den si dopisoval s kolegyní z práce, na Nový rok zmizel a vrátil se až druhý den. Nic mi k tomu neřekl, prý ani není co, ani promiň. Pak mi v lednu oznámil, že odchází, má už zařízený podnájem. Lusknutím prstu se nám změnil život. Chodí s kolegyní z práce, s o deset let mladší holkou. Mně tady nechal se dvěma dětmi a z toho jedno bylo dvouměsíční miminko,” 

 

Lucie se musela s novou situací rychle vypořádat a nastavit doma jiný režim, zvyknout si na to, že na péči o dvě děti je sama. Zvlášť těžká je nová rodinná situace pro staršího Tadeáše: 

“První tři měsíce nejevil bývalý partner o děti zájem, až pak to začalo mít řád, staršího syna si bere jednou za 14 dní na víkend. O mladšího syna se nijak zvlášť nezajímá. S klukama mi nijak nepomáhá, i když sliboval, že bude. Za dětmi prý nebude jezdit pokaždé, když syn pískne, že se mu po tatínkovi stýská, prý by si na to mohl zvyknout. Nebo třeba zrovna nemá peníze na naftu, aby za nimi jezdil. Nejvíc mi je líto staršího syna, ten si stále na tuhle situaci nezvykl a pořád kvůli tomu pláče.” 

 

Lucie je stále na rodičovské dovolené, ale ráda by si udělala nějaký rekvalifikační kurz, aby po rodičovské našla novou práci.

 
 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi

Jak jsme pomohli

 

  • Poukaz na potraviny 
  • Drogerie do domácnosti, kde je dítě alergik
  • Školní batoh pro syna
  • Hodinky s gps lokátorem pro syna
  • Sušička na prádlo

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!