Maminka Lucie z Vintířova

You are here:
Partner mě před dětmi napadl nožem

Lucie (37 let) se sama stará o dcery Sofinku (4 roky) a Aničku (3 roky). Její dvě nejstarší děti jsou v pěstounské péči babiček. Syn Štěpán (16 let) o kontakt nejeví zájem, s dcerou Katrin (12 let) se Lucie vídá jednou za měsíc. Samoživitelkou je tři roky.

 

Ze strachu nedokázala vztah ukončit

S otcem dvou nejmladších dcer začala Lucie žít před pěti lety. Už v průběhu těhotenství, kdy čekala Sofii, nebyl však jejich vztah harmonický: “V tu

dobu docházelo k psychickemu a fyzickému týrání, ale ze strachu jsem nebyla schopná vztah ukončit.” Když byl Sofii jeden rok, nastoupil partner do vězení. “V tu dobu už jsem čekala naší druhou dceru Aničku,” dodává Lucie. Po jeho  propuštění se ještě pokusila kvůli dětem vztah zachránit, ale neúspěšně: “Začal mě znovu týrat, a tak jsem se s dětmi odstěhovala.”

 

Partner dostal zákaz přiblížení

Lucie má obě dcery ve výhradní péči s tím, že je otec může navštěvovat. “Nyní má ovšem zákaz přiblížení, protože mě před dětmi napadl nožem. Naštěstí se mi nic nestalo,” líčí Lucie hrůzný okamžik. Po jejím napadení partner opět nastoupil do vězení.

 

Je těžké vyjít s penězi

 

Lucie je nyní na rodičovské dovolené. K rodičovskému příspěvku pobírá ještě přídavky na děti a příspěvek na bydlení. Po zaplacení všech výdajů zbývají Lucii čtyři tisíce korun: “Je pro mě těžké zajistit dostatek potravin a oblečení.” Od otce alimenty nedostává, vyřídila si proto náhradní výživné. Po skončení rodičovské dovolené by se Lucie ráda vrátila na pozici montážní dělnice, kde před rodičovskou pracovala.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Lucie z Vintířova děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz