Maminka Lucie z Vintířova

You are here:
Partner mě před dětmi napadl nožem

Období pomoci: 

Listopad 2023 – Únor 2024
Partner mě před dětmi napadl nožem

Lucie (37 let) se sama stará o dcery Sofinku (4 roky) a Aničku (3 roky). Její dvě nejstarší děti jsou v pěstounské péči babiček. Syn Štěpán (16 let) o kontakt nejeví zájem, s dcerou Katrin (12 let) se Lucie vídá jednou za měsíc. Samoživitelkou je tři roky.

 

Ze strachu nedokázala vztah ukončit

S otcem dvou nejmladších dcer začala Lucie žít před pěti lety. Už v průběhu těhotenství, kdy čekala Sofii, nebyl však jejich vztah harmonický: “V tu

dobu docházelo k psychickemu a fyzickému týrání, ale ze strachu jsem nebyla schopná vztah ukončit.” Když byl Sofii jeden rok, nastoupil partner do vězení. “V tu dobu už jsem čekala naší druhou dceru Aničku,” dodává Lucie. Po jeho  propuštění se ještě pokusila kvůli dětem vztah zachránit, ale neúspěšně: “Začal mě znovu týrat, a tak jsem se s dětmi odstěhovala.”

 

Partner dostal zákaz přiblížení

Lucie má obě dcery ve výhradní péči s tím, že je otec může navštěvovat. “Nyní má ovšem zákaz přiblížení, protože mě před dětmi napadl nožem. Naštěstí se mi nic nestalo,” líčí Lucie hrůzný okamžik. Po jejím napadení partner opět nastoupil do vězení.

 

Je těžké vyjít s penězi

 

Lucie je nyní na rodičovské dovolené. K rodičovskému příspěvku pobírá ještě přídavky na děti a příspěvek na bydlení. Po zaplacení všech výdajů zbývají Lucii čtyři tisíce korun: “Je pro mě těžké zajistit dostatek potravin a oblečení.” Od otce alimenty nedostává, vyřídila si proto náhradní výživné. Po skončení rodičovské dovolené by se Lucie ráda vrátila na pozici montážní dělnice, kde před rodičovskou pracovala.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie
  • Hračky pro dcery (omalovánky od 4 let)
  • Mobilní telefon
  • Zimní oblečení pro dcery vel. 128

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!