Maminka Lucie z Javorníku

You are here:
Bez pomoci mé maminky bych to nezvládala

Období pomoci: 

Září 2023 – leden 2024
Lucie (35 let) žije se svými dvěma dětmi Petrem (11 let) a Alenkou (4 roky) sama více než rok. Péťu baví basketbal a nedávno se začal učit hrát na trubku. Alenka ráda tancuje.

 

Na partnery Lucie neměla štěstí

S Péťovým otcem Lucii seznámila kamarádka: “S tatínkem Péti jsem se seznámila na diskotéce přes kamarádku, která nás pak dala dohromady. Žili jsme spolu skoro devět let. Pak přišla nevěra. Péťovi bylo pět měsíců, když jsem zjistila, že se tatínek zamiloval jinde.” 

 

Otec Péti žije na Slovensku a podle Lucie za synem jezdí velmi zřídka, alimenty ale platí.

 

S Alenčiným otcem se Lucie seznámila na internetu. “Po třech letech jsme se

dočkali malé Alenky. Přítel tehdy jezdil s dodávkou a vždy, když přijel domů, od pátku do neděle pil,” vypráví Lucie a dodává, že problémy se stupňovaly. Lucie se proto rozhodla partnera opustit: “S Alenky tátou nemáme dobrý vztah. Alimenty neposílá jak by měl, spíš jak se mu chce.”

 

Peníze jsou problém

 

Lucie žije s dětmi v pronajatém domku a finančně jim vypomáhá Luciina maminka, která pracuje na částečný úvazek jako uklízečka. Lucie pobírá přídavky na děti a příspěvek na bydlení. Po překonání zdravotních problémů se jí nedávno podařilo získat práci jako servírka v restauraci blízko domova. Věří, že se její situace bude zlepšovat, i když z budoucnosti má stále obavy.

 

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi.

 

 

Jak jsme pomohli

  • Poukázka na nákup potravin (Tesco, Lidl nebo Penny)
  • Poukázka do lékárny (Dr. Max)
  • Pračka se sušičkou
  • Lednice s mrazákem – může být i starší
  • Hudební nástroj –  trubka pro syna Péťu

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!