Maminka Lucie z Brněnska

You are here:
Otec se o dceřin zdravotní stav nezajímá

Lucie (41 let) je už dva roky sama s dcerou Anetou (4 roky), která má těžké onemocnění ledvin.

 

“S otcem Anetky jsme se brali v roce 2019 a od roku 2021 už spolu nežijeme. Rozešli jsme se kvůli jeho zbytečnému žárlení, hádkám a zákazu kamkoliv chodit,” popisuje Lucie rozpad manželství. 

 

Musí být s dcerou doma

Dceři Anetce byl před dvěma lety diagnostikován nefrotický syndrom. “Jedná se o onemocnění ledvin, při kterém dítě nesmí do kolektivu. Musím s ní být doma,” uvádí Lucie a dodává, že komunikace s bývalým manželem je v současné době lepší než byla po skončení jejich vztahu. O dceru se ale vůbec nezajímá. “Neptá se ani na její zdravotní stav,” mrzí ji. Malá Anetka ráda maluje, tancuje a skládá puzzle.

 

Bojí se, jak vše sama zvládne

 

“S dcerou jsem doposud žila v azylovém domě, nyní jsem se s ní přestěhovala do podnájmu. Mám ovšem strach, jak budu vše zvládat,” dodává Lucie s tím, že její příjmy momentálně tvoří přídavek na dítě, příspěvek na péči, příspěvek na bydlení, příspěvek na živobytí a alimenty od otce dcery Anetky.  “Protože Anetka nesmí do školky, nemohu si hledat práci. Navzdory jejímu omezení jí chci ale udělat pěkné dětství. Moc si přeje jízdní kolo,  na něj mi ale nezbývají finance,” uzavírá svůj příběh Lucie.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Lucie z Brněnska děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz