Maminka Lucie z Brněnska

You are here:
Otec se o dceřin zdravotní stav nezajímá

Období pomoci: 

Listopad 2023 – Únor 2024
Otec se o dceřin zdravotní stav nezajímá

Lucie (41 let) je už dva roky sama s dcerou Anetou (4 roky), která má těžké onemocnění ledvin.

 

“S otcem Anetky jsme se brali v roce 2019 a od roku 2021 už spolu nežijeme. Rozešli jsme se kvůli jeho zbytečnému žárlení, hádkám a zákazu kamkoliv chodit,” popisuje Lucie rozpad manželství. 

 

Musí být s dcerou doma

Dceři Anetce byl před dvěma lety diagnostikován nefrotický syndrom. “Jedná se o onemocnění ledvin, při kterém dítě nesmí do kolektivu. Musím s ní být doma,” uvádí Lucie a dodává, že komunikace s bývalým manželem je v současné době lepší než byla po skončení jejich vztahu. O dceru se ale vůbec nezajímá. “Neptá se ani na její zdravotní stav,” mrzí ji. Malá Anetka ráda maluje, tancuje a skládá puzzle.

 

Bojí se, jak vše sama zvládne

 

“S dcerou jsem doposud žila v azylovém domě, nyní jsem se s ní přestěhovala do podnájmu. Mám ovšem strach, jak budu vše zvládat,” dodává Lucie s tím, že její příjmy momentálně tvoří přídavek na dítě, příspěvek na péči, příspěvek na bydlení, příspěvek na živobytí a alimenty od otce dcery Anetky.  “Protože Anetka nesmí do školky, nemohu si hledat práci. Navzdory jejímu omezení jí chci ale udělat pěkné dětství. Moc si přeje jízdní kolo,  na něj mi ale nezbývají finance,” uzavírá svůj příběh Lucie.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi!

Jak jsme pomohli

  • Drogerie
  • Výtvarné potřeby (trojhranné pastelky, fixy, plastelína, papíry, omalovánky – Tlapková patrola, Prasátko Peppa, Barbie)
  • Oblečení pro dceru vel. 110/116 (trička, tepláky, legíny, mikina, zimní zateplené kalhoty, zimní bunda)
  • Multifunkční kuchyňský robot
  • Dětské jízdní kolo pro dceru vel. 16´´

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!