Maminka Linda z Přerova

You are here:
Bez otce synů je nám lépe, jen je to hodně těžké.

Období pomoci: 

Září 2023 – leden 2024
Linda (37 let) bydlí v Přerově se svými syny - Alexem (10 let) a Matýskem (6 let). Kluci rádi sportují, jsou moc šikovní a Lindě dělají radost. S jejich otcem se Linda potkala v práci. Po nějaké době se dali dohromady, pak se jim narodil Alex.

 

“Po třech letech jsme se přestěhovali do Přerova a po roce se narodil druhý syn. Ale to už jsme měli hodně problémů. Partner hodně pil, nechoval se hezky ke mně ani k dětem. Začal napadat mě i děti, často to řešila policie. Pak jsme šli od sebe. Pochopila jsem, že to nemá cenu a děti musí vyrůstat v klidné domácnosti,” vypráví Linda. 

 

S otcem synů Linda ukončila veškeré kontakty. Syny má ve výhradní péči, otec není zapsaný v rodném listě, proto Linda ani nedostává alimenty. 

 

Chybí finance i na pořízení základních věcí

 

Linda pobírá přídavky na syny, příspěvek na bydlení a na živobytí, ale moc peněz jí nezbývá ani na základní věci jako jsou potraviny nebo drogerie, natož na nějakou radost pro děti nebo pro ni.  Přitom by moc ráda pořídila nějakou drobnost s motivem Minecraft pro Alexe a něco s motivem Tlapkové patroly pro Matýska. 

 

“Hodně mi pomáhá, že mám školkovné i obědy pro syny zajištěné bezplatně. To mi trochu ulevuje,” dodává Linda, která si momentálně hledá práci, spolupracuje s úřadem práce. Ráda by pracovala jako recepční, ale nebrání se žádnému zaměstnání.

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi.

 

 

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Albi glóbus
  • Psací stůl (šířka 120 cm)
  • Židle k dětskému psacímu stolu
  • Drogerie (prášek na praní, čistící prostředky, apod.)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!